Kā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās veicās deputātu kandidātiem ar invaliditāti?

1. septembris. 2020

Rīgas domes vēlēšanās kandidēja vairāku personu ar invaliditāti NVO pārstāvji un aktīvisti, taču domē iekļuva tikai Rūta Mežavilka.

Paralimpisko spēļu dalībniece Poļina Rožkova ar 27. kārtas numuru tika iekļauta partijas Alternative sarakstā, kura domē neiekļuva. Pēc balsošanas viņa pacēlās uz 25. vietu.

Apeirona darbiniece un Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas “Sadzirdi.lv” valdes locekle Baiba Bicēna startēja Nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un Latvijas Reģionu Apvienības kopīgajā sarakstā. No 38. vietas viņa pārcēlās uz 21.

Politiskās partijas “KPV LV” sarakstā ar 8. numuru bija iekļauts Māris Grēniņš no Latvijas Nedzirdīgo Savienības un “īpašā bērna mamma” Jolanta Kalniņa-Levina ar 9. numuru. Māris pēc rezultātu paziņošanas pārvietojās uz 11. vietu, bet Jolanta – uz 24. KPV.lv pārstāvji domē neiekļuva vispār.

Attīstībai/Par!, “PROGRESĪVIE” sarakstā startēja Rūta Mežavilka no Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas “Sadzirdi.lv”. No 29. vietas viņa pacēlās uz 17. un tika ievēlēta domē.

Jaunā VIENOTĪBA sarakstā ar 12. numuru bija iekļāvusi Latvijas Miopātijas slimnieku asociācijas “Sartorius” valdes prezidenti Santu Survilu. Diemžēl, neskatoties uz plašo individuālo kampaņu, viņa noslīdēja uz 22. vietu un domē netika ievēlēta.

Edgars Vorslovs no Latvijas Nedzirdīgo Savienības ar 15. numuru kandidēja Zaļo un Zemnieku savienības sarakstā. Viņš pacēlās uz 8. vietu, taču ZZS pārstāvji domē neiekļuva vispār.

Iespējams, ka sarakstos bija vēl kādi kandidāti ar invaliditāti, kuri aktīvi biedrībās nedarbojas, un tāpēc šajā ziņā nav plašāk pazīstami.

Par Rūtu Mežavilku tuvākajā laikā mūsu mājaslapā būs garāks apraksts.

Deputātu kandidāti

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa