Bērnu slimnīcas fonds bērnu onkoloģijas ārstniecībai saņēmis 18 000 eiro ziedojumu

21. februāris. 2019

Šie ziedojumi paredzēti valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai.

Ziedotie līdzekļi savākti kampaņas “Ar sirsnību pret slimību! Ziedo kopā ar “Benu”!” laikā, kuru jau otro gadu organizē Benu aptieka un Bērnu slimnīcas fonds. Pērn šīs kampaņas laikā saziedotie līdzekļi snieguši iespēju palīdzēt 50 onkoloģijas pacientiem.
Kampaņas mērķis ir saziedotos līdzekļus novirzīt Latvijas bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām, valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai, kā arī piesaistīt sabiedrības uzmanību bērnu onkoloģijai Latvijā un rosināt diskusiju gan par ārstniecības iespējām Latvijā un nepieciešamo līdzekļu pieejamību, gan ārstniecības procesu kopumā.
“Šogad Bērnu slimnīcas fondam tiek ziedoti 18 000 eiro, taču kopš kampaņas sākuma kopējā ziedojumu summa ir 45 000 eiro,” skaidroja “Benu aptieka Latvija” direktore Anete Rožkalna, piebilstot, ka kampaņa turpinās arī šogad.
Savukārt Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Ieva Lejniece atzina, ka saziedotā summa ir liela, un, pateicoties šim atbalstam, pagājušajā gadā Bērnu slimnīcas fondam bijusi iespēja palīdzēt 50 pacientiem.
“Neskatoties uz to, ka valsts sedz lielāko daļu no visām pozīcijām onkoloģijā, tomēr jāņem vērā, ka bērnu ārstēšana salīdzinājumā ar citām pacientu grupām norit daudz ilgāk, ir ļoti sarežģīta, arī izmaksu ziņā dārga, un ir nepieciešami izmeklējumi, dažkārt arī medikamenti, terapijas un palīglīdzekļi, kas nav valsts apmaksāti,” klāstīja Lejniece.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa