Pieredzes apmaiņas vebinārs par dienas centriem personām ar smagiem AST

15. novembris. 2021

Otrdien, 16.novembrī plkst 10:00-13:00, Latvijas Autisma apvienības Polijas draugi - bērnu ar AST vecāku veidotais fonds Synapsis - pastāstīs par Polijas pieredzi pakalpojumu veidošanā pieaugušajiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem un autismu. Mīļi aicināts ikviens!

Šis vebinārs būs īpaši vērtīgs pašvaldībām, kā arī pakalpojumu sniedzējiem pieaugušajiem ar nozīmīgiem garīgās attīstības traucējumiem un autismu. Šajā tikšanās reizē Polijas kolēģi pastāstīs gan par pakalpojumu snedzēju sadarbību starp valsti un pašvaldību, gan arī par pašu pakalpojumu izveidi attīstīšanu. Pasākums būs angļu valodā, un mēs nodrošināsim tulkojumu. Protams, būs iespējas uzdot jautājumus.

Pieslēgšanās links:

https://uzvediba-lv.zoom.us/j/81715164273?pwd=eFArU0JGd2piUUVjUFRGd2hZVElhUT09

 

Meeting ID: 817 1516 4273

Passcode: 704605

 

Mūsu draugu ziņas:

Sava bakalaura darba ietvaros veicu pētījumu: “Audzināšanas stress, audzināšanas stils un bērnu ar autiskā spektra traucējumiem trauksme un eksternalizētas uzvedības problēmas”.

Autiskā spektra traucējumi pasaulē skar aptuveni 1 no 160 bērniem. Eksternalizētas uzvedības problēmas (jeb agresīva, impulsīva un sociāli nepieņemama uzvedība) diagnostikas kritērijos nav, tomēr tā ir ļoti bieži novērojama bērniem ar AST. Paralēli tam, bērniem ar AST bieži ir novērojami trauksmes traucējumi, kas ir saistīti ar šīm uzvedības problēmām. Atšķetināt attiecības starp vecāku piedzīvoto stresu, izmantotajām audzināšanas stratēģijām un bērna trauksmes izjūtu un uzvedības problēmām, ir aktuāli un īpaši nozīmīgi iekļaujošās izglītības kontekstā.

Tādi pētījumi, kā šis, mums ļauj labāk saprast, kāda palīdzība ir nepieciešama vecākiem un kā profesionāļiem šo palīdzību būtu labāk sniegt. Tādēļ, lūdzu, izplatīt īstajos kanālos, manu pētījuma anketu, kas varētu sniegt ieskatu šajā problēmā un, iespējams, varētu būt pirmais solis, lai nākotnē palīdzētu to risināt.

https://www.questionpro.com/t/AUMUKZpszT

 

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa