Autisma apvienības jaunumi janvārī un tuvākajā nākotnē

6. janvāris. 2020

Informējam par dažādiem pasākumiem, kuri notiks 2020. gada janvārī.

13. janvāri 10:00-17:00 notiks konference ”Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem ”Splendid Palace” Elizabetes ielā 61, Rīga.  Projekta iniciators ir dienas nodarbinātības organizācija personām ar garīga rakstura traucējumiem – teātra trupa ”Glada Hudik teatern” (Zviedrija). Pēdējo gadu laikā 40 000 Zviedrijas skolēnu ir piedalījušies šajā projekta, un ļoti priecājamies, ka tieši Latvija ir pirmā valsts, kura šis projekts tiek īstenots ārpus Zviedrijas robežām. Pieteikšanās: https://forms.gle/ZwCvLbh6SgRW414ZA un sīkāka informācija ir pielikumā.

Otrajā dienā 14. janvārī no 10:00-14:00 Latvijas Autisma apvienības telpās Strēlnieku ielā 9-14 Glada Gudik teātra metodiskā komanda novadīs bezmaksas metodisko darbnīcu pedagogiem, dienas centru darbiniekiem, radošajiem prātiem, un citiem interesentiem, kuri strādā vai vēlas strādāt drāmas jomā ar bērniem, jauniešiem pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem.  Vietu skaits ir ļoti ierobežots, un pieteikumus ar īsu motivāciju sūtiet uz info@autisms.lv. Motivācija nepieciešama, lai ari izprastu jūsu vajadzības, un šo pasākumu veidotu tik praktisku, cik vien tas ir iespējams.
Dalībniekiem, kuriem transporta dēļ varētu būt grūtības no rīta laikus ierasties Rīgā, organizatori piedāvā nakšņošanas iespēju 12.-13. un/vai  13.-14-janvāri divvietīgā numuriņā viesnīcā Clarion Collection Hotel Valdemars

Dace Cīrule, Latvijas Universitātes Psiholoģijas studiju programmas studente, sava diplomdarba ietvaros veic pētījumu par mazo bērnu attīstību. Lūdzu
vecākus, kuriem ir bērni vecumā no 16 līdz 30 mēnešiem, aizpildīt šo aptauju: ej.uz/AptaujaParBerniem. Savukārt, ja strādājiet ar bērniem šajā vecumā, lūdzu, aiciniet vecākus aizpildīt anketu elektroniski vai arī to var saņemt papīra formātā.  Sīkāka informācija Dace Cīrule   daces.petijums@gmail.com vai 26130878.
Mēs ticam, ka šī tulkotā un adaptētā aptauja ar laiku tiks plaši lietota un palīdzēs Latvijas speciālistiem agrīni pamanīt bērnus, kuriem ir īpašas vajadzības, un sniegt viņiem nepieciešamo palīdzību.

2020. gada 11. un 12. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiska konference Kognitīvi biheiviorālā terapija depresijas un pašnāvības risku novēršanai, un pašlaik notiek pieteikšanās referātiem un darbnīcām. Vai ir kāds būtu gatavs sagatavot darbnīcu  vai referātu par autisma jomu? Tad sūtiet tēmas nosaukumu un īsu aprakstu uz e-pastu: info@kbt.lv.

Domubiedru grupā autisms.lv ir iespējas uzdot jautājumus, dalīties ar kontaktiem, resursiem, savu pieredzi un idejām. Paldies visiem, kuri pievienojušies. šī varētu būt arī vide dažādām jaunākām publikācijām un citām aktualitātēm. Aicinām pievienoties gan vecākus, gan speciālistus un  brīvprātīgos, gan pedagogus un arī, protams, jauniešus un  pieaugušos spektrā.  https://www.facebook.com/groups/autisms.lv/

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa