Atklāj RB Cafe, kurā strādās cilvēki ar invaliditāti

12. jūnijs. 2019

Rīgā, Bruņinieku ielā trešdien, 12.jūnijā atklāta kafejnīca RB Cafe, kurā gandrīz visus procesus ar nelielu atbalstu veiks cilvēki ar invaliditāti.

Kafejnīcas primārais mērķis ir Latvijas darba tirgū integrēt cilvēkus ar invaliditāti. Tajā sākotnēji plānots nodarbināt sešus cilvēkus, no kuriem četri ir ar intelektuālās attīstības traucējumiem, bet pārējie divi – ar funkcionālām traucējumiem. Kafejnīcas idejas autors ir biedrības Rūpju bērns valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis.

Kafejnīca darbības uzsākšanai saņēmusi Altum programmas piešķirto grantu. RB Cafe piedāvās konditorejas izstrādājumus, kā arī tā būs vieta dažādu pasākumu norisei. Tāpat kafejnīca apkalpos individuālus pasūtījumus, piedāvājot arī konditorejas izstrādājumu piegādi.

«Tā rezultātā šī būs tāda netipiska vieta, kam vajadzētu mainīt daudzus stereotipus un kas piepildītu kafejnīcu tirgu ar kaut ko nebijušu un īpašu,» iepriekš intervijā Dienas Biznesam teica M.Grāvis. Jau šobrīd diezgan daudzi cilvēki ar invaliditāti strādā, bet lielā daļā gadījumu tas nav redzams, jo tas netiek īpaši uzsvērts. «Šī būs vieta, kur to izcelsim,» viņš norādīja. RB Cafe iecerēta kā konditoreja un telpa dažādiem pasākumiem, plānots arī piedāvāt izpildīt individuālus pasūtījumus.
Līdz šim ar pasākumu apkalpošanu un kafijas paužu nodrošināšanu klientiem gadu nodarbojās komanda no biedrības Rīgas pilsētas Rūpju bērns dienas aprūpes centra Cerību Ligzda – jaunieši ar invaliditāti, kuri vadītāja vadībā gatavoja kafijas pauzes, nelielus banketus, sapulces, piedāvājot dažādus konditorejas izstrādājumus. Šādā veidā jaunieši ir ieguvuši praktisku pieredzi un zināšanas, lai turpinātu darbu jau RB Cafe konditorejā.

«Mūsdienu sabiedrībā vēl arvien diemžēl valda dziļi iesakņojušies stereotipi. Nereti nākas saskarties ar situācijām, kurās cilvēkus ar invaliditāti apzināti vai neapzināti izolē. Tas attiecas arī uz darba tirgu. Tādēļ radījām vietu, kurā pierādīt, ka arī cilvēki ar invaliditāti var veiksmīgi integrēties un apliecināt sevi darbā,» skaidro M. Grāvis, uzsverot: «Būšu viens no tiem retajiem darba devējiem, kas priecāsies, ja labākie darbinieki tiks aizvilināti uz citām darbavietām un pēc iespējas drīzāk. Tā būs iespēja nākamajiem darbiniekiem – viņu sagatavošanai darba tirgum.»

«RB Cafe lieliski iemieso sociālās uzņēmējdarbības būtību – uzņēmums darba tirgū integrē cilvēkus ar invaliditāti, tādējādi veicot svarīgu sociālu funkciju. Vienlaikus šī uzņēmuma darbības pamatā ir detalizēts un pārdomāts biznesa plāns ar mērķi spēt darboties pēc uzņēmējdarbības principiem. Esam gandarīti, ka grants uzņēmumam RB Cafe ir pakāpiens šī mērķa sasniegšanai,» uzsver ALTUM valdes locekle Inese Zīle.

Video par kafejnīcas atklāšanu skatieties te:

 

 

Kafejnīcas atklāšana

kafejnīcas darbinieki

Kafejnīcas terase

Papildiformācija:

RB Cafe – īpaša vieta, īpašiem cilvēkiem

RB CAFE: pirmā kafejnīca Baltijā, kur gandrīz visus procesus ar nelielu atbalstu veiks cilvēki ar funkcionāliem vai intelektuālās attīstības traucējumiem

Adrese: Bruņinieku ielā 63, Rīgā

Darba laiks: Pagaidām plānots, ka kafejnīca būs atvērta apmeklētājiem darba dienās no plkst. 10.00-18.00, bet sestdienās telpas būs pieejamas individuālu pasākumu organizēšanai.

Izmēri: Kafejnīcas kopējā platība ir ~ 70 m2. Vasaras sezonā kafejnīcai ir arī sava vasaras terase ~ 15 m2 platībā.

Mērķis: integrēt Latvijas darba tirgū cilvēkus ar invaliditāti, mazinot sabiedrībā valdošos mītus un stereotipus

Personāls: Sākotnēji kopumā plānots nodarbināt sešus cilvēkus ar invaliditāti, no kuriem četri ir ar intelektuālās attīstības traucējumiem, bet divi – ar funkcionālām traucējumiem. Nodarbinātās personas ir no 25 līdz 68 gadu vecumam. Papildus šīm personām Biedrība Rūpju bērns ir apmācījusi un darba tirgum pie atsaucīgiem un saprotošiem darba devējiem sagatavojusi vēl ~ 20 cilvēkus ar invaliditāti, kas būtu gatavi uzsākt darba gaitas konditorijas palīga vai virtuves darbinieka profesijās jau tuvākajā laikā.

Projekta attīstītājs: Biedrība Rūpju bērns, kas Rīgā darbojas jau 25 gadus

Projekta Investīcijas: ALTUM piešķīris finansējumu 31050 apmērā ilgtermiņa materiālo ieguldījumu veikšanai, 34200 apgrozāmo līdzekļu izmaksu segšanai un līdz 42566, 40 personu ar invaliditāti darba atlīdzību segšanai. Papildus šim finansējuma vismaz 10% līdzfinansējumu jānodrošinās no RB Cafe saimnieciskās darbības.

RB Cafe pirmssākums: Oficiāli RB Cafe reģistrēts 2018.gada augustā. Kopš reģistrācijas uzņēmums jau nodrošinājis dažādu pasākumu apkalpošanu, piedāvājot pašceptus konditorejas izstrādājumus kafijas pauzēs, nelielos banketos un sapulcēs. Pasākumu apkalpošanai līdz šim piesaistīta komanda no biedrības Rūpju bērns dienas aprūpes centra – jaunieši ar invaliditāti, kuri šādā veidā guva praktisku pieredzi un zināšanas, lai tagad turpinātu darbu jau jaunajā RB Cafe konditorijā.

Specifikācija: RB Cafe ir konditoreja, kurā uz vietas tiks ceptas daudzveidīgas smalkmaizītes, kēksiņi, kūkas un citi gardumi. Tāpat uzņēmums piedāvās telpu dažādiem pasākumiem, kā arī turpinās apkalpot individuālus pasūtījumus, piedāvājot arī konditorejas izstrādājumu piegādi.

Biedrība Rīgas pilsētas Rūpju bērns ir nevalstiska organizācija. Biedrības galvenais darbības pamatvirziens ir sniegt sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem un viņu tuviniekiem.

ALTUM sistēma palīdz sociālajiem uzņēmumiem attīstīties un nodarboties ar dažāda veida labdarību. ALTUM ir valsts attīstības finanšu institūcija, kas ar finanšu instrumentiem nodrošina finansējumu jomās, kuras valsts ir izvirzījusi kā svarīgas un atbalstāmas, un kurās pietiekamā apjomā nav pieejams kredītiestāžu finansējums.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa