29 Nov

29. novembrī notiks seminārs par insulta pacientu ārstēšanas pieejas efektivitāti

27. novembris. 2019

Seminārā, kurš norisināsies 29.novembrī Berga bazāra Birojnīcā, Dzirnavu ielā no plkst. 13 līdz 15m tiks pārspriesti insulta ārstēšanas standarti un pašreizējo insulīna pacientu ārstēšanas pieejas efektivitāte.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas (LLĢĀA) prezidente Līga Kozlovska uzskata, ka ir svarīgi adresēt pastāvošās problēmas insulta ārstēšanā Latvijā. Viņa norāda, ka Latvijā, piemēram, joprojām ir negatīva statistika insulta saslimstībā, kā arī kardiovaskulāro slimību jomā kopumā. Kozlovska uzsver, ka noteiktās rietumu valstīs sevi ir pierādījušas ārstēšanas metodes un ārstēšanas organizēšanas principi, kas Latvijā ieviesti vēl nepietiekami sistēmiski.

Semināra dalībnieki vadošo nozares ekspertu vadībā apspriedīs, kādā secībā pareizi būtu ieviest mūsdienīgas metodes un tehnoloģijas, izmantojot ārzemju pieredzi, lai izveidotu efektīvu insulta ārstēšanas sistēmu valstī.

Pasākumu atklās LLĢĀA prezidente, savukārt semināra moderators būs Latvijas Universitātes (LU) pārstāvis Romualds Ražuks.

Semināru iesāks Veselības inspekcijas vadītājas vietniece Anita Slokenberga, kas sniegs ieskatu insulta audita rezultātos, kā arī spriedīs par izrietošajām rīcībām no iegūtajiem secinājumiem.

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs Andrejs Millers runās par insulta ārstēšanu Latvijā. Bet pēc tam “Dr.Federa Vācijas-Latvijas Kardioloģijas privātprakses” ārsts Roberts Feders salīdzinās insulta ārstēšanas pieeju Latvijā un Vācijā.

Pasākuma izskaņā Nacionālā Rehabilitācijas centra “Vaivari” valdes priekšsēdētāja Anda Nulle informēs par insulta slimnieku rehabilitācijas iespējām Latvijā. Seminārs tiks noslēgts ar diskusiju, kam sekos noslēguma vārdi no Kozlovskas.

Pasākumā aicina piedalīties neirologus, rehabilitologus, ģimenes ārstus, kā arī pārstāvjus no Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības inspekcijas.

Ierasties uz pasākumu tiek mudināti arī deputāti no Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Veselības apakškomisijas, kā arī Labklājības ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji.

Tiek aicināti arī studenti no LU un RSU, kā arī pacientu biedrības, veselības politikas speciālisti no sabiedriskām organizācijām un mediji.

Organizatori lūdz pieteikt dalību seminārā līdz 26.novembrim, sūtot epastu uz llgaa@llgaa.lv vai zvanot pa tālruni 26 606 776.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa