Vispasaules Sociālā darba diena

16. februāris. 2021

Kopš 2007. gada, marta trešajā otrdienā, tiek svinēta Vispasaules sociālā darba diena. Katru gadu šajā dienā tiek akcentēti sociālā darba sasniegumi, veicināta sociālo dienestu un sociālo pakalpojumu redzamība, akcentētas dažādu sabiedrības grupu cilvēktiesības un sociālais taisnīgums. Tā ir nozīmīga diena sociālā darba kalendārā, kuru atzīmē sociālie darbinieki visā pasaulē, atspoguļojot profesijas ieguldījumu cilvēka, ģimenes, kopienas un plašākas sabiedrības stiprināšanā. 

 Plakāts

Kopš 2015. gada arī Latvijā svinam šo dienu, pievēršot sabiedrības uzmanību, sociāla darba profesijai – tās būtībai, izaicinājumiem un paveiktajam. Šī gada Vispasaules sociālā darba dienas vadmotīvs ir “Es esmu, jo Mēs esam” – koncepts un filozofija, kas atspoguļo sociālā darba perspektīvu – cilvēka un globālās vides savstarpējo saikni.

Neskatoties uz ārkārtas situāciju valstī, arī mēs, Labklājības ministrijas projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros, plānojam atzīmēt šo dienu, iniciējot un īstenojot dažādas aktivitātes. Šogad, turpinot aizsākto tradīciju, gatavosim un prezentēsim sociālo darbinieku videostāstus, parādot dažādību profesijas ietvaros un, paplašinot sabiedrības redzesloku par vidi, kurā sociālie darbinieki ir nodarbināti. Plānojam arī publikācijas medijos un sižetus audio formātā par sociālā darba profesijas specifiku un saturu.

Tamdēļ aicinām arī nevalstiskās organizācijas būt aktīvām gan Vispasaules sociālā darba dienā (16.03.2021.), gan arī visu marta mēnesi un, izmantojot virtuālās komunikācijas iespējas (organizācijas interneta vietnes vai Facebook lapas, pašvaldības mājaslapu, vietējos laikrakstus vai televīziju), dalīties ar saviem pozitīvajiem sociālā darba stāstiem, t.sk. sociālā darba veicēju realitāti COVID – 19 pandēmijas laikā.

Priecāsimies, ja savās publikācijās izmantosiet Vispasaules sociālā darba dienas plakāta latvisko versiju (pielikumā png un pdf. formātā), kā arī sociālajos medijos tēmturi #WSWD2021.

Tāpat aicinām dalīties ar saviem labajiem stāstiem arī ar mums, sūtot ziņu vai saiti uz epastu: juta.rekele@lm.gov.lv vai pievienojot saiti komentāros projekta Facebook lapā: https://www.facebook.com/Profesionalasocialadarbaattistibapasvaldibas/, pasākumu sadaļā “Vispasaules sociālā darba diena”.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa