Ziņas

Par pieejamu Latviju!

KONKURSS!!! Svinot Latvijas simtgadi, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” raugās Latvijas dabā un meklē dabas objektus, kas pieejami cilvēkiem ar invaliditāti.

KONKURSS!!! Svinot Latvijas simtgadi, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” raugās Latvijas dabā un meklē dabas objektus, kas pieejami cilvēkiem ar invaliditāti.

Konkursa laikā apkoposim, aizbrauksim un novērtēsim pieteikto dabas vietu vides pieejamību. Lai pieteiktu dabas vietu, lūdzu, aizpildiet pieteikuma anketu šeit: https://goo.gl/forms/Kt9kHk1J2NovbcZL2 Vai sūtot informāciju par dabas objektiem uz e-pastu: apeirons@apeirons.lv, norādot sekojošu informāciju:

1. Dabas vietas nosaukums, kuru vēlaties pieteikt.

2. Dabas vietas adrese, atrašanās vieta (pēc iespējas precīzāk)

3. Brīvs apraksts par pieteikto dabas vietu, kas tur ir pieejams cilvēkiem ar invaliditāti.

4. Dabas vietas īpašnieks, apsaimniekotājs (ja ir zināms)

5. Jūsu, kā pieteicēja vārds, uzvārds vai organizācijas/iestādes kontaktinformācija (tālrunis, e-pasts) Anonīmi pieteikumi netiks pieņemti.

Tās dabas vietas, ko vides pieejamības eksperti atzīs par pieejamām cilvēkiem ar invaliditāti ievietosim vides pieejamības aplikācijā Mapeirons, lai informētu sabiedrību, ka tur var droši doties ikviens, lai baudītu dabu un atrastos dabā. No visām pieejamajām vietām izvēlēsimies septiņas vispieejamākās dabas vietas, kur ir padomāts par visiem, tai skaitā par cilvēkiem ar invaliditāti un šīs vietas godināsim speciāli rīkotā pasākumā, kas notiks 2018. gada jūnijā. Kā arī popularizēsim dažādos veidos, lai pēc iespējas vairāk cilvēki uzzinātu par šīm vietām un zinātu, ka tās ir pieejamas ikvienam.

Lai piedalītos konkursā aicinām ikvienu iedzīvotāju, uzņēmēju, pašvaldību no 2018. gada 01. februāra līdz 01. maijam iesūtīt informāciju par dabas vietām, kas Jūsu prāt ir pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti. Tās var būt visdažādākās vietas: dabas takas, dabas parki, meži, pļavas, jūras piekraste, akmeņi, piekļuves vietas pie upes vai ezera, makšķerēšanas vietas un citas dabas apskates vietas. Informāciju par konkursu Jūs varat atrast Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” mājas lapā: www.apeirons.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa