Veselības ministrija paraksta memorandu par turpmāku sadarbību HIV pacientu veselības aprūpes uzlabošanā

15. jūnijs. 2018

15. jūnijā veselības ministre Anda Čakša parakstīja sadarbības memorandu ar biedrībām “Apvienība HIV.LV” un “AGIHAS”, kas pārstāv HIV inficēto personu cilvēku intereses un sniedz viņiem nepieciešamo morālo atbalstu.

Plašāka sabiedrisko organizāciju iesaiste veselības aprūpē, profilakses un informēšanas darbā, kā arī to līdzdalība lēmumu pieņemšanā ir mērķtiecīgs solis HIV/AIDS izplatības mazināšanai.

Memorandā iekļautās apņemšanās paredz valsts un biedrību sadarbību patlaban būtiskāko problēmu risināšanā, tostarp veicināt HIV agrīnas diagnostikas un ārstēšanas pieejamību sabiedrībai, kā arī veicināt sabiedrības un ārstniecības personu izpratni par HIV inficēšanās riskiem, lai panāktu pēc iespējas agrīnāku HIV infekcijas diagnostiku.

Tāpat memorands paredz biedrību atbalstu HIV inficēto personu informēšanā par Veselības ministrijas piedāvātajām diagnostikas un ārstēšanas iespējām un HIV pacientu līdzestības – apzinīgas ārstu norādījumu ievērošanas un nozīmēto zāļu pareizas lietošanas – veicināšanā.

Jau ziņots, ka pērn Veselības ministrija izstrādāja “HIV infekcijas, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības ierobežošanas rīcības plānu 2018. – 2020. gadam”, kas paredz ierobežot HIV infekcijas izplatību, mazināt tās inficēšanās riskus sabiedrībā un veicināt HIV infekcijas gadījumu savlaicīgu diagnostiku un ārstēšanu.

Šogad, pateicoties papildu piešķirtajam finansējumam veselības nozarei, ir uzsākta HIV pacientu ārstēšana agrīnākā slimības stadijā, tādējādi ne tikai uzlabojot pacientu stāvokli, bet arī mazinot slimības izplatīšanās riskus. Tāpat kopš pagājušā gada tiek nodrošināti valsts apmaksāti mākslīgie ēdināšanas maisījumi zīdaiņiem HIV inficētām sievietēm, ņemot vērā inficēšanās riskus, kas pastāv krūts barošanas laikā.

www.vm.gov.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa