Valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 11. janvārim

30. novembris. 2020

Premjerministrs Krišjānis Kariņš pirmdien, 30. novembrī, tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu  un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci. Amatpersonas pārrunāja plānu stingrāku ierobežojumu ieviešanai Covid-19 izplatības apturēšanai.

Ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 11. janvārim plāno ar cerību samazināt Covid-19 izplatību. Tas nepieciešams, lai novērstu plašu, nekontrolētu vīrusa izplatību sabiedrībā, kas prasīs vēl vairāk Latvijas iedzīvotāju veselību un dzīvību, kā arī novedīs pie nopietnām ekonomiskām grūtībām.

“Pamatprincips, uz ko mēs ejam, ir divi cilvēki, divi metri. Nekādas ciemošanās, nekādas viesošanās,” sacīja Kariņš.

Tāpat plāno noteikt, ka sejas maskas jāvalkā visur iekštelpās, tostarp darbavietās, izņemot mājās.

Plāno ieviest aktīvu robežu kontroli. Premjers norādīja, ka jānodrošina tas, lai preču plūsma netiktu traucēta, bet tiktu kontrolēta pasažieru plūsma uz sauszemes robežām. Tāpat jānodrošina, ka ieceļotāji šķērso robežu tikai ar aizpildītiem “Covidpass” apliecinājumiem, slēdzot robežas pārejas punktus vietās, kur to nav iespējams kontrolēt.

Savukārt attiecībā uz skolu darbību premjers iecerējis par divām nedēļām garāku ziemas brīvlaiku jaunākajām klasēm, proti,

1.–4. klašu skolēni dosies brīvlaikā no 7. decembra, kas tiks pagarināts līdz nākamā gada sākumam. Līdz ar to varētu pagarināt mācību gadu šiem skolēniem.

Savukārt 5.–6. klašu skolēni varētu pāriet uz attālinātām mācībām, kuras turpinātu arī 7.–12. klašu audzēkņi.

Atgriežoties pie mācībām klātienē skolā, no janvāra plānots ieviest jaunu būtisku nosacījumu – mutes un deguna aizsega lietošanu skolēniem, kā arī epidemioloģiskai drošībai atbilstošas telpas kvadratūra, nepieciešams izstrādāt un ieviest vēdināšanas risinājumus.

Plānots, ka veikalos un tirdzniecības centros vienlaikus drīkstēs uzturēties 20% klientu no maksimālā telpu aizpildījuma. Veikali, kuru telpas apjoms nesasniedz 25 kvadrātmetrus, vienlaikus drīkstēs apkalpot tikai vienu cilvēku. Veikali aicināti noteikt senioriem drošu apmeklējumu laiku.

Turklāt vienādus noteikumus varētu piemērot visiem veikaliem neatkarīgi no tirdzniecības vietas platības, izņemot pirmās nepieciešamības preču veikalus.

Sabiedrībā esot liela neizpratne par atšķirīgajiem noteikumiem frizieriem un manikīra meistariem. Tāpēc premjers ierosina veidot vienotu regulējumu – vai nu abi strādā, vai abi slēgti. Viņš pats sliecas, ka būtu drošāk, ja atļautu strādāt abiem, bet ar striktiem noteikumiem, jo pašlaik šī darbība esot iedzīta pagrīdē. Galvenais – vienāds regulējums, uzsvēra Kariņš.

Vienlaikus Kariņš norādīja uz jau izstrādātu atbalstu, ko iecerēts ieviest šīs nedēļas beigās: subsidētās darba vietas, subsidētie apgrozāmie līdzekļi un dīkstāves pabalsti. Valdība varētu domāt par plašāku atbalstu, un tas esot jāpiedāvā Finanšu un Ekonomikas ministrijām.

 

Plašāku aprakstu par paredzētajiem ierobežojumiem lasiet šeit:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/valdiba-lems-par-arkartejas-situacijas-pagarinasanu-lidz-11janvarim.a383552/

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa