Vai Jums patīk ceļot?

5. februāris. 2010

Vai Jums patīk ceļot? Nešaubos, katrs atbildēs – protams patīk! Bet lielākā daļa uzreiz iedomājas komfortablo, labiekārtoto Eiropu vai siltās, eksotiskās zemes- palmas, jūru, karstu sauli visas diennakts garumā.Un ,ja pašiem nav iespēju ceļot, ir mierā iztikt ar televīzijas raidījumiem par ceļošanu vai draugiem.lv portālā lasīt citu cilvēku aprakstus par ceļojumu iespaidiem.

Bet ir taču tik fantastiskas iespējas ceļot bez lieliem finansiāliem tēriņiem, nepametot savas valsts robežas. Daudziem ir sava automašīna, vai vismaz draugiem vai radiem tāda ir. Sarunājam ar viņiem, iepriekš aizraujot viņus ar jau laicīgi izstrādātu maršrutu 1-2 dienām, un dodaties ceļā pa pilsētām, pilsētiņām un apdzīvotām vietām mūsu Latvijā.

Vai daudzi ir bijuši baroka un rokoko mākslas brīnuma pērlē, pasaules slavena itāļu arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli radītajā Rundāles pilī? Un nav obligāti braukt apmeklēt pasaulē slavenos Rastrelli arhitektūras šedevrus Sanktpēterburgā – Ermitāžā un Petergovā. Mazliet vairāk par stundu un Jūs nokļūstat gandrīz pilnībā restaurētā pilī- Kurzemes hercoga Ernesta Johana Bīrona rezidencē, kuru savam favorītam dāvināja ķeizariene Katrīna II.

Tas ir neaprakstāma skaistuma veidgreznojumi uz sienām, griestiem, podiņu krāsnis- saglabājušās līdz mūsu dienām, zelta un sudraba fresku glezniecība, tā gadsimta restaurētas mēbeles- tā laikmeta elpu, pieņemšanas, balles ,dīkdienību, to vienkārši vajag redzēt un sajust. Un, ja vēl piedevām iepriekš Jūs pasūtīsiet ekskursiju ar gidu, tad obligāti ienirsiet 18.- 19. gadsimta atmosfērā. Un cik pasakains ,kopts parks, kurā jūlijā mēnesī zied 13 000 rožu! Un tas nav Versaļā, Francijā, bet gan mūsu mīļotajā un neparasti skaistajā Latvijā!

Atrausimies kādreiz no ikdienas rūpēm un raizēm, un palutināsim sevi ar šādiem mini ceļojumiem, atmiņas par kuriem vēl ilgi sniegs mums prieku vērojot uzņemtās fotogrāfijas….

2010-09-17 17:04:59

Komentāri
Stepashka
2010-09-24 15:10:58
Es jau gribētu ceļot, bet nav arko 🙁 Iriša, ar mani brauksi? 😉
Stepashka
2010-10-19 10:52:24
Nu kad tad celjosim?
Baiba Bicēna
2010-10-21 10:08:18
Ceļot ir ļoti jauki, bet sarunāt – ļoti grūti. Lai vairāk būtu to, kas piedāvā brīvu vietu mašīnā vai autobusā! Priecājos, ka pašlaik kāds cilvēks invalīdu domubiedru grupās Draugos piedāvā savā mašīnā braukt uz Siguldu zeltītās lapas skatīties un vāc kompāniju!
Gribu celot
2010-10-29 16:43:19
Kur var uzzinaat informaaciju par iespeejaam celjot pa eiropas savienibas valstiim?
Baiba B.
2010-11-09 10:14:50
Uzliku linku uz portāla www.aktivs.org ceļojumiem – tur daudzi dalās savā pieredzē par ceļojumiem uz tuvākām un tālākām valstīm. http://www.aktivs.org/index.php?actual=3

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa