Uzlabos hronisko pacientu aprūpi

28. maijs. 2018

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Noteikumu projekts nosaka, ka hronisku pacientu aprūpi nodrošina personām ar hroniskām progresējošām slimībām, hronisku slimību paasinājumu vai komplikācijām gadījumos, kad viņu stacionēšanās laikā nav nepieciešama sarežģīta diagnostika, ķirurģiska iejaukšanās vai cita komplicēta ārstēšanās. Tāpat noteikumu projektā noteiktas arī diagnozes hronisku pacientu aprūpei stacionārā ārstniecības iestādē.

Noteiktas arī tās ārstniecības iestādes, kas nodrošina hronisko pacientu aprūpi un ar kurām Nacionālais veselības dienests (NVD) slēdz līgumus par valsts apmaksāto stacionāro pakalpojumu sniegšanu hronisku slimību pacientiem.

Izstrādāta nosūtīšanas kārtība hronisku pacientu aprūpei stacionārā, jo aprūpes nodaļā tiks uzņemti pacienti pārsvarā ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norīkojumu, kā arī gadījumos, kad personas pastāvīgi vērsušās hronisko slimību saasinājuma vai komplikāciju gadījumā.

Noteikumu projektā noteikti arī samaksas nosacījumi. Plānots, ka viena pacienta ārstēšanas tarifs būs 380,04 eiro apmērā par stacionēšanās reizi un pacienta līdzmaksājuma apmērs ir 7,11 eiro par ārstēšanos stacionārajā ārstniecības iestādē, sākot ar otro dienu.

Lai noteikumi stātos spēkā, tie ir jāapstiprina Ministru kabinetā.

*Ministru kabineta noteikumu projekts “Veselības aprūpe pakalpojumu sniegšana hronisku slimību pacientiem stacionārā ārstniecības iestādē”

www.vm.gov.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa