Uzlabo hronisko pacientu aprūpi

30. jūlijs. 2018

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, 24. jūlijā Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Izstrādāta nosūtīšanas kārtība hronisku pacientu aprūpei stacionārā, jo hronisko pacientu aprūpes nodaļā tiks uzņemti pacienti pārsvarā ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norīkojumu, kā arī gadījumos, kad personas pastāvīgi vērsušās hronisko slimību saasinājuma vai komplikāciju gadījumā.

Noteikts, ka hronisku pacientu aprūpi nodrošina personām ar hroniskām progresējošām slimībām, hronisku slimību paasinājumu vai komplikācijām gadījumos, kad viņu stacionēšanās laikā nav nepieciešama sarežģīta diagnostika, ķirurģiska iejaukšanās vai cita komplicēta ārstēšanās. Tāpat uzskaitītas arī diagnozes hronisku pacientu aprūpei stacionārā ārstniecības iestādē. Noteiktas arī tās ārstniecības iestādes, kas nodrošina hronisko pacientu aprūpi un ar kurām Nacionālais veselības dienests (NVD) slēdz līgumus par valsts apmaksāto stacionāro pakalpojumu sniegšanu hronisku slimību pacientiem.

Noteikti arī samaksas nosacījumi. Plānots, ka viena pacienta ārstēšanas tarifs būs  380,04 vai 505,45 (ja pacientam ir blakus diagnozes, kam nepieciešama ārstēšana un ārstēšanas laiks ir virs 10 dienām) eiro apmērā par stacionēšanās reizi un pacienta līdzmaksājuma apmērs ir 7,11 eiro par katru dienu par ārstēšanos stacionārajā ārstniecības iestādē, sākot ar otro dienu.

Valsts investē dzīvildzes paildzināšanā hronisko pacientu ārstēšanai stacionārajās ārstniecības iestādēs, atvēlot 2018. gadā – 2,7 miljonus eiro, bet turpmāk ik gadu 5,4 miljonus eiro.

Ministru kabineta noteikumu projekts “Veselības aprūpe pakalpojumu sniegšana hronisku slimību pacientiem stacionārā ārstniecības iestādē”.

www.vm.gov.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa