TIkšanās ministrijā – cerības, cerības, cerības…

5. februāris. 2010

2010. gada 9 novembrī notika nozares nevalstisko organizāciju un jaunā veselības ministra tikšanās.

Veselības ministrs pirmais no valdības izteica vēlēšanos tikties ar nozares nevalstiskajām organizācijām, lai pārrunātu problēmas un iespējamos risinājumus. Kaut arī tikšanās laikā lielākais vairums NVO pārstāvēja diabētu slimnieku un pacientu organizācijas, tomēr problēmas nozarē visu klātesošo organizāciju skatījumā bija līdzīgas – kompensējamās zāles, ģimenes ārsti, speciālistu trūkums un, protams, arī attieksmes jautājums.

Tikšanās laikā ne vienu reizi vien pacēlās jautājums – kam tad īsti veselības aprūpes sistēma ir domāta? Latvijas iedzīvotājiem vai veselības sistēmas darbiniekiem, ārstiem, medmāsām, slimnīcām?

Protams, ka ir labi tikties un pārrunāt jautājums, kas sasāpējuši ne vienam vien Latvijas iedzīvotājiem, bet vai kaut kas no tā mainīsies? Vai būs kādi uzlabojumi? Vai tiks veidota jauna sistēma? Šie jautājumi tā arī palīka neatbildēti. Tomēr ministrs katru sapulces dalībnieku uzklausīja, kaut ko pierakstīja savos pierakstos un jādomā, ka arī kaut ko atcerēsies no kopējās sarunas.

Vienu vārdu sakot saruna pagāja ieinteresētā gaisotnē, kurā problēmas tika paceltas gaisā, un kaut kur arī nosēdīsies. Tā kā ministrs ir jauns, tad ļoti ceram, ka vismaz daļa no problēmām atradīs kādu risinājumu un mistrs iestāsies par to, lai veselības aprūpes sistēma sāktu kalpot CILVĒKAM, nevis ārstiem un ar tiem saistītajiem profesionāļiem.

2010-11-09 15:10:26

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa