09 Dec

Tiesībsargs aicina piedalīties gadskārtējā konferencē

27. novembris. 2020

9. decembrī tiesībsargs aicina ikvienu no Jums piedalīties un sekot līdzi konferencei – “Kādēļ ir grūti uzticēties valdības viedoklim un lēmumiem krīzes situācijā?”.  

Covid-19 krīze ir izgaismojusi spriedzi starp personu tiesībām uz brīvību un valsts pienākumu rūpēties par sabiedrības drošību un veselību. Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka Covid-19 izraisošais vīruss ir mākslīgi radīts laboratorijā. Tas liecina, ka dezinformācijas izplatība sabiedrībā ir būtiska. Kamēr daļa sabiedrības publiski apšauba slimības bīstamību, valdība ir spiesta pieņemt lielu daudzumu nepopulāru lēmumu tā izplatības mazināšanai, kas neizbēgami būtiski ierobežo cilvēktiesības un arī nes zaudējumus uzņēmējiem. 

Dezinformācijas fons neveicina sabiedrības uzticību valsts pārvaldes darbam, un tas ir temats, par ko nepieciešams diskutēt, gan apzinoties tos šķēršļus, ko rada ikviena cilvēka paša zināšanu rezistence un sociālo mediju algoritmi, gan arī šķēršļus, ko rada valsts pārvalde komunikācijā ar sabiedrību lēmumu pieņemšanas procesā. 

Konferencē tēma tiks apskatīta no zinātnes, biznesa un juridiskās perspektīvas. 

Konferences jaunumiem un ekspertiem iespēja sekot līdzi tiesībsarga Fecbook lapā – https://saite.lv/0xAyA , kā arī tiesībsarga mājaslapā – https://www.tiesibsargs.lv/calendar/140

Konferenci tiešsaistē varēs sekot līdz tiesībsarga Facebook lapā un tīmekļvietnē www.tiesibsargs.lv , kā arī portālā www.delfi.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa