TET Rīgas maratonā – ar ratiņkrēsliem!

10. maijs. 2019

Ratiņnieki Rīgas maratonā piedalās jau daudzus gadus. Daži visu distanci veic paši, citi tiek stumti.

Šogad pirms TET maratona Edgars Zaķis izveidojis grupu Facebook, kurā aicina apvienoties tos ratiņkrēsla lietotājus, kuri vēlas piedalīties pasākumā, kā arī iespējamos stūmējus, ja cilvēks pats nevar tikt galā. Te viņa nosacījumi:

1) Pieteikties grupai var ikviens, kam ir interese par šo projektu. Pirmkārt, protams, gan skrējēji, kas ir gatavi kādu cilvēku stumt ratiņkrēslā, otrkārt, protams, cilvēki, kas paši nav spējīgi skriet, bet vēlētos pieredzēt šādu pasākumu.
Protams, arī interesenti, kas vienkārši vēlas sekot līdzi šai kustībai, droši var pievienoties.

2) Ļoti būtiski – skrējējam, piesakoties piedalīties kādā pasākumā kā stūmējam, ir jābūt gatavam maksāt pilnu skrējiena cenu izvēlētajā distancē (kā parastam dalībniekam). Protams, centīsimies ar pasākuma organizētājiem sarunāt kādus izdevīgus nosacījumus šīs kustības atbalstam, tomēr jārēķinās, ka ne visi būs pretimnākoši.

3) Lūdzu, rēķinieties, ka ne vienmēr sakritīs abu pušu gribētāju skaits. Tas jāņem vērā, tomēr cerams, ka ilgtermiņā visi tiks pie savas iespējas.

4) Droši dalieties ar šo grupu un aiciniet tajā cilvēkus, kas varētu vēlēties būt gan vienā, gan otrā pusē.

5) Es pats mēģināšu šo to koordinēt un ziņot par pasākumiem, aicinot tajos piedalīties, tomēr lūgums ir arī pašiem uzņemties iniciatīvu.

Šī grupa tapa kā mazliet negaidīts rezultāts manai iniciatīvai atrast kādu cilvēku ratiņkrēslā, ar ko kopā piedalīties Rīgas maratonā (kā biju darījis jau pirms gada ar savu vecmāmiņu). Tā kā ļoti daudzi cilvēki ir izteikuši interesi piedalīties gan vienā, gan otrā lomā, tad saņēmu ieteikumu izveidot šādu grupu, lai visiem būtu vieglāk satikties un komunicēt.

Tad nu šī grupa ir veidota ar mērķi, lai dažādos skriešanas pasākumos gan stumt gribētāji, gan cilvēki ar kustību traucējumiem varētu satikties un sarunāt kopīgu dalību šajos pasākumos, gūstot lielu daudzumu pozitīvu emociju. Es ceru, ka daudzi tiks pie šīs iespējas!

https://www.facebook.com/groups/812586339127994/

TET maratons

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa