05 Sep

Starptautiskās Labdarības dienas ietvaros, Latvijā pirmo reizi notiks “Laba – darīšanas diena”

31. augusts. 2023

5. septembris ir Starptautiskā labdarības diena, kad visā pasaulē cilvēki tiek aicināti pievērst uzmanību un sniegt atbalstu labdarības organizāciju darbībai. Lai uzsvērtu labdarības nozīmi mūsu ikdienā, “Ronald McDonald House Charities Latvija” (“RMHC Latvija”) sadarbībā ar tirdzniecības centru “Origo” aicina ikvienu iesaistīties un apmeklēt Latvijā pirmo “Laba – darīšanas dienas” pasākumu.

Starptautiskās Labdarības dienas ietvaros, 5. septembrī sākot no plkst. 14:00 laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” notiks Latvijā līdz šim nebijis pasākums “Laba – darīšanas diena”, lai veicinātu izpratni un rosinātu laba darīšanu veidot kā ieradumu – rūpēties par sevi, savējiem un līdzcilvēkiem. Laba darīšana sākas vispirms katram ar sevi, parūpējoties par savu ikdienu, pārdomājot ikdienas paradumus, uzturu un aktivitātes. Pārdomāti ikdienas paradumi jau no mazotnes palīdz uzturēt arī veselību, kas ir būtiski, domājot par bērnu, jauniešu un sabiedrības kopējo veselību Latvijā.

“Linstow Baltic” attīstītais tirdzniecības centrs “Origo” ikdienā rūpējas par iekļaujošu sabiedrību un sabiedrības veselības veicināšanu, īstenojot dažādas sabiedriski nozīmīgas un izglītojošas aktivitātes, kas ir daļa no uzņēmuma ilgtspējas stratēģijas. Atzīmējot Starptautisko labdarības dienu, aicinām ikvienu pārskatīt savus ikdienas paradumus un “Laba – darīšanas dienas” ietvaros tirdzniecības centra “Origo” radošajās darbnīcās apgūt jaunas zināšanas un prasmes, lai mēs visi kopā varētu dzīvot daudz iekļaujošākā, veselīgākā un ilgtspējīgākā sabiedrībā,” aicina “Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Pasākuma laikā visiem interesentiem būs iespējams iepazīties ar “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija) bērnu Mobilā Veselības aprūpes centra darbību un ģimenēm ar bērniem piedalīties dažādās veselīga dzīvesveida radošajās darbnīcās, kas saistītas ar veselīgu uzturu, veselīgu miegu un kustībām.
• Kopīgi veidosim “Ieradumu sirdi”, kur katrs varēs piespraust savu sirsniņu – liekot pašam sev un citiem aizdomāties, ka laba darīšana ir tikums un vērtība, ieradums, kam tikai jāaug spēkā;
• Rūķis “Uzturiņš” aicinās katram pašam izveidot atgādinājumu, ka jāpiedomā par to, ko un kā ēdam;
• “Laba miedziņa” darbnīcā tiks runāts par veselīga miega priekšnoteikumiem un katrs pats varēs izveidot veselīga miega pulkstenīti;
• “Ideju stacija ikdienas kustībām”, kurā ikviens varēs rast idejas kā ikdienā veselīgi izkustēties.

Jau 13 gadus labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija) bērnu Mobilais Veselības aprūpes centrs sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un citu medicīnas iestāžu medicīnas speciālistiem ik dienu dodas izbraukumos uz Latvijas reģioniem un nodrošina savlaicīgas un kvalitatīvas bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem tuvāk viņu mājām. Šo gadu laikā kopumā ir nodrošinātas 55 960 ārstu-speciālistu konsultācijas bērniem visā Latvijā.

“Ļoti lielai daļai bērnu un jauniešu līdz 18 gadu vecumam, kuri dzīvo lauku reģionos, dzīvesvietas tuvumā nav pieejami kvalificēti medicīnas speciālisti. Tas nozīmē – lai saņemtu ārstu – speciālistu konsultācijas, ģimenēm ir jāmēro daudzi kilometri uz Rīgu, un daudzām ģimenēm nav resursu, lai mērotu šo garo ceļu. Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs nāk talkā valstij un šo problēmu risina, nogādājot mediķus tuvāk ģimenēm. Svarīgs faktors, lai bērni būtu veseli un viņiem nebūtu jādodas pie ārsta ir veselīgs dzīvesveids, kas sākas ģimenē. Aicinu visus apmeklēt pasākumu un padomāt par to vai mēs un mūsu bērni dzīvojam veselīgi un iepazīties ar mūsu bērnu Mobilais veselības aprūpes centra darbību,” stāsta Guna Caune, “Ronald McDonald House Charities Latvija” izpilddirektore.

Daudzviet Latvijā bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs ir vienīgais praktiskais risinājums, kā nodrošināt bērniem un jauniešiem savlaicīgas medicīniskās konsultācijas. Iespēja laikus apmeklēt speciālistu ir kritiski svarīga bērnu veselībai, jo ļauj diagnosticēt dažādas veselības problēmas un nodrošināt atbilstošu ārstēšanu.
Bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbību ir iespējams nodrošināt pateicoties sabiedrības atbalstam un ziedojumiem. Lai nodrošinātu vienu bezmaksas speciālista konsultāciju vienam bērnam, izmaksas sastāda vairāk nekā 40 eiro, to skaitā ir ceļa izdevumi, ārsta darbs un Mobilā veselības aprūpes centra saimnieciskā uzturēšana.
Ikviens var atbalstīt medicīnas speciālistu vizītes reģionos pie bērniem, ziedojot gan finanšu līdzekļus, gan preces un pakalpojumus bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbībai. Ziedojumus var veikt gan mājaslapā www.rmhc-latvia.lv , gan klātienē ikvienā “McDonald’s” restorānā Latvijā, kā arī sazinoties ar “RMHC Latvija” par citiem ziedošanas veidiem.

Papildu informācija:
Guna Caune
“Ronald McDonald House Charities Latvija”
E-pasts: guna@rmhc-latvia.lv

Par “Ronald McDonald House Charities Latvija”

“Ronald McDonald House Charities Latvija” ir labdarības organizācija, kuras misija ir nodrošināt pakalpojumu pieejamību, kas tieši ietekmē bērnu veselību un labklājību visā Latvijā. Sadarbībā ar kvalificētiem medicīnas speciālistiem tiek organizētas izbraukuma vizītes visā Latvijā un nodrošinātas bezmaksas medicīniskās konsultācijas tuvāk viņu mājām. Organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Pateicoties ziedojumiem, ik gadu medicīniskās konsultācijas bez maksas saņem vairāk nekā 4 000 bērni Latvijas reģionos. Kopš 2010. gada speciālisti ir snieguši vairāk nekā 55 900 bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem, nodrošinot bērnu otolaringologa, bērnu neirologa, oftalmologa, optometrista, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, logopēdijas speciālista, alergologa, bērnu endokrinologa, bērnu gastroenterologa, dermatologa un bērnu ķirurga/ortopēda konsultācijas.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa