Spontānā subtitrēšana Skype tiešsaistes sēdes laikā

15. decembris. 2020

15. decembrī pēc ilga pārtraukuma notika kārtējā Personu ar invaliditāti NVO konsultatīvās padomes sēde. Ar jaunu deputātu sastāvu un jaunā formātā - tiešsaistē Skype platformā.

Diezgan daudziem sēdes dalībniekiem šis formāts sagādāja problēmas. Vairākiem neizdevās pieslēgties, citiem tas izdevās ar krietnu nokavēšanos. Arī man tas prasīja diezgan ilgu laiku, taču izdevās, un ekrānā parādījās sociālo jautājumu komisijas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs, Irēna Kondrāte un citi. Ātri atradu arī čatu, kurā varēja ierakstīt kādu komentāru. Daži to jau izmantoja. Pamanīju Ivara Kalniņa ierakstu, ka viņam neizdodas saslēgties ar surdotulkotāju, vai arī surdotulkotājai neizdodas pieslēgties sēdei  – aizmirsu, kā tieši, bet kāds līdzīgs ieraksts tur bija.

Paralēli sēdes pašā sākumā fb sarakstījos ar deputāti Rūtu Mežavilku, ar kuru mums līdzīgas problēmas.  Papriecājos par čata iespēju – ja ko gribēšu teikt, nebūs jārunā! Bet vai varēšu saprast citu teikto?

Kā tas gadījās, kā ne, bet Rūta pēkšņi čatā sāka tekstu “subtitrēt” – ne jau visu, bet galvenos vilcienos pārstāstot runāto. Pilnīgi spontāni, bez iepriekšējas norunas. Iedomājos, ka tāda pati iespēja pastāv TEAMS un ZOOM platformās. Tātad, nākotnē nepieciešamības gadījumā “subtitrēšanu” var izmantot arī tur. Protams, kā pagaidu variantu, kamēr sapulču organizatori būs iemācījušies izmantot citus, ārzemēs jau lietotus reālā laika subtitrēšanas veidus.

Paldies, Rūta!

Citā reizē subtitrēšanai gan varētu piesaistīt kādu sekretāru, un pie reizes uzrakstīto tekstu saglabāt protokolā.

Te viens ekrānuzņēmums brīdī, kad vārds tika dots Apeirona priekšsēdētājam Ivaram Balodim. Kreisajā malā iepriekšējo runātāju sacītā atstāsts.

Balodis Skype

Bet kas notika pašā sēdē? Priekšā stādījās vairāki deputāti, kuri strādās šajā padomē. Daudz tika runāts par jaunuzcelto Mežrozīšu ielas namu, un par to sarunas vēl tiks turpinātas. Ļoti aktuāla problēma. Māris Grāvis pastāstīja par atbalstīto darbu. Tika izteikti priekšlikumi nākamajai sēdei.

Rūtas tvīts

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa