11 May

11. maijā Nordeķu parkā – sarunu festivāls LAMPA 2019

10. maijs. 2019

Sarunu festivālā LAMPA Tilde veiks eksperimentu – pirmo reizi tiks mēģināts reāllaikā veidot subtitrus publiskām diskusijām!

Pirmais mēģinājums notiks festivāla iesildīšanās pasākumā jau 11.maijā Rīgā, Iļģuciema Nordeķu parkā, lai nodrošinātu Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debašu pieejamību arī vājdzirdīgajiem un nedzirdīgajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Subtitru precizitāte ir ļoti atkarīga no audio kvalitātes, tādēļ atpazīt diskusiju būs īsts izaicinājums. Kvalitāti ietekmēs ne tikai fona trokšņi, bet arī runātāju kultūra, ievērojot gan pareizu latviešu valodu, gan nepārtraucot citus diskusijas dalībniekus.

Sarunu festivāls LAMPA – vieta vērtīgām sarunām, kas ik gadu vasarā pulcē tūkstošiem cilvēku un piedāvā vairāk nekā 250 pasākumu domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, visiem, kas gatavi uzklausīt. Šogad festivāls norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas – 28.-29. jūnijā Cēsu pils parkā.

Ieeja ir bez maksas!

16.50 – 18.20 Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates | rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS | Runas atpazīšanu nodrošina Tildes Balss

Debatēs esam uzaicinājuši piedalīties pārstāves tikai no tām politiskajām partijām, kuru sarakstos Eiropas Parlamenta vēlēšanām pirmajā pieciniekā ir vismaz viena sieviete, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību un vienlaikus raisot diskusiju par sieviešu līdzdalību politikā.
Dalību apstiprināja Gunta Anča, PROGRESĪVIE, Inga Bite, Latvijas Reģionu Apvienība, Beata Jonite, KPV LV, Sandra Kalniete, Jaunā Vienotība, Regīna Ločmele-Luņova, Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa“, Linda Ozola, Jaunā konservatīvā partija, Dana Reizniece-Ozola, ZZS, Baiba Rubesa, Attīstībai / Par, Inguna Sudraba, Atmoda, Tatjana Ždanoka, Latvijas Krievu savienība.

Apzināmies, ka atpazītais teksts nebūs ideāls, bet ceram, ka tas palīdzēs izprast diskusijas gaitu un runātāju nostāju. Diskusijas apmeklētājus aicinām dalīties ar savu pieredzi un ieteikumiem, rakstot ziņu uz e-pastu balss@tilde.lv
Saite uz pasākuma Facebook lapu https://www.facebook.com/events/374288256512797/
Saite uz mājaslapu un pasākuma pilna programma: https://www.festivalslampa.lv/lv/jaunumi/11-maija-lampa-iesildas-riga-ilguciema

Festivāla Lampa plakāts

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa