06 Aug

Saredzi iespējas! Latvijas Neredzīgo Biedrības Iespēju diena

1. augusts. 2019

Šīs dienas mērķis informēt sabiedrību par Biedrības un sadarbības organizāciju darbību un piedāvātajiem pakalpojumiem interaktīvā veidā, dodot iespēju cilvēkiem izmēģināt dažādas pielāgotās ierīces gan ikdienai, gan sportam un rokdarbiem.

Projektā piedalīsies sadarbības organizācijas — Latvijas Neredzīgo Sporta savienība, Servisa suņu biedrība “Teodors”, LNB rehabilitācijas centrs, Latvijas Neredzīgo bibliotēka, Strazdumuižas internātvidusskola – attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, LNB Tiflotehnikas nodaļa un žurnāls “Rosme”.

Kā orientēties telpā ar Baltā spieķa palīdzību, kā lasīt un rakstīt Braila rakstā, kā ievērt diegu adatā, kā spēt parūpēties par saviem ikdienas soļiem pilnīgā tumsā, to palīdzēs izprast LNB Rehabilitācijas centra speciālisti, vienlaikus iepazīstinot ar tām rehabilitācijas programmām, kādas ir pieejamas cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Latvijas Neredzīgo sporta savienība sniegs paraugdemonstrējumus un ļaus arī pašiem piedalīties sporta veidos, kuri ir īpaši pielāgoti neredzīgiem un vājredzīgiem spēlētājiem: šoudaunu, golbolu, tandēma riteņbraukšanu, pat šahu un dambreti. Varēs uzzināt arī par treniņiem, kuros iespējams sagatavoties sacensībām un tuvākajiem LNSS notikumiem. Savukārt Servisa suņu biedrība “Teodors” stāstīs par servisa suņu kustību Latvijā, sniegs suņu paklausības paraugdemonstrējumus uz skatuves.
Ar radošiem un mākslinieciskiem priekšnesumiem uzstāsies LNB Strazdumuižas kluba amatiermākslas kolektīvi, bet dažādu formātu pielāgoto grāmatu izstādi veidos Latvijas Neredzīgo bibliotēka. Dažādās radošajās darbnīcās kā lieli, tā mazi šī notikuma apmeklētāji varēs izmēģināt Braila rakstu, sagatavojot sev grāmatzīmes Braila rakstā, vai iemācoties rakstīt savu vārdu.

Pasākums notiks 6. augustā plkst. 11 Rīgā, Esplanādē.

Iespēju dienu “Saredzi iespējas” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, šī informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild Latvijas Neredzīgo biedrība.

plakāts

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa