Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēts Andris Skride

21. novembris. 2018

Medicīnas zinātņu doktors, ārsts kardiologs un iekšķīgo slimību speciālists A. Skride Saeimā ievēlēts pirmo reizi un pārstāv partiju apvienību “Attīstībai/Par!”.Par priekšsēdētāja biedri ievēlēta Anda Čakša (ZZS), bet sekretāri – Ieva Krapāne (KPV LV).

Komisijā strādās arī deputāti Andrejs Klementjevs (SASKAŅA), Jānis Krišāns (SASKAŅA), Vitālijs Orlovs (SASKAŅA), Jānis Reirs (JV), Edmunds Teirumnieks (NA), Evita Zālīte-Grosa (JK) un Normunds Žunna (JK). Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 20. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Sociālo un darba lietu komisijas dienas kārtībā ir tādi jautājumi kā darba tiesības, nodarbinātības situācija un bezdarbs, pensijas un pabalsti, ģimenes ārsti un slimnīcas, farmācija un sabiedrības veselība, sociālā palīdzība un sociālie pakalpojumi, situācija pansionātos un aprūpes centros, sociālā budžeta izlietojums. Tās pārziņā ir gan sociālās un veselības jomas likumprojekti, gan nozares ministriju un iestāžu darba pārraudzība.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

www.saeima.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa