Sabiedriskā transporta pakalpojumi un pārvietošanās mājsēdes laikā

30. decembris. 2020

Saskaņā ar valdības lēmumu iedzīvotāji nedrīkstēs atstāt savu mājvietu no plkst. 22:00 līdz 5:00 laikā no 2020. gada 30. decembra līdz 2021. gada 4. janvārim un no 2021. gada 8. janvāra līdz 2021. gada 10. janvārim.

Mājsēdes laikā sabiedriskā transporta darbības laiks netiek ierobežots, lai primāri nodrošinātu iedzīvotāju nokļūšanu uz un no darba. Tāpat, lai nokļūtu uz darbu un atpakaļ, kā arī neatliekamos gadījumos, iedzīvotājiem būs iespēja izmantot taksometra pakalpojumus. Atrodoties ārpus savām mājvietām mājsēdes laikā, iedzīvotājiem ir jābūt iemeslu apliecinājumam par dzīvesvietas atstāšanu.

Lai primāri nodrošinātu iedzīvotāju nokļūšanu uz darbu vai dienesta vietu un atpakaļ, mājsēdes laikā sabiedriskā transporta darba laiks netiks ierobežots.

Tāpat, iedzīvotāji varēs izmantot taksometra vai pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus, lai primāri nokļūtu savā darba vietā vai lai atgrieztos savā dzīvesvietā, tai skaitā no ostas, lidostas, autoostas un dzelzceļa stacijas. Taksometra vai pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus varēs izmantot arī neatliekamos gadījumos, piemēram, lai nokļūtu ārstniecības iestādē. Vienlaikus ir noteikts, ka varēs braukt viens pasažieris, izņemot gadījumus, ja pasažieris pārvietojas kopā ar nepilngadīgu bērnu vai personu, kam nepieciešama asistenta palīdzība. Minētie nosacījumi attiecas arī uz pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglajiem automobiļiem.

Iedzīvotājiem, kas ir ieceļojuši Latvijā no ārvalstīm un dodas uz savām dzīvesvietām vai arī dodas uz ostu, lidostu, autoostu vai dzelzceļa staciju, lai izceļotu no valsts, ir jābūt biļetei vai citam braucienu apliecinošam dokumentam. Tāpat, ir atļauts sagaidīt ieceļotāju, kas atgriežas no ārvalstīm un nogādāt to dzīvesvietā, uzrādot braucienu apliecinošu dokumentu.

Mājsēdes laikā ierobežojumi netiek noteikti privātpersonām un kravas pārvadātājiem, kas Latviju šķērso tranzītā.

Saskaņā ar valdības lēmumu, gadījumos, ja persona atradīsies ārpus savas dzīvesvietas bez pamatota iemesla un nevarēs uzrādīt dzīvesvietas atstāšanas iemeslu apliecinājumu, Valsts policija un pašvaldību policija būs tiesīga piemērot sodu.

https://mk.gov.lv/lv/aktualitates/sabiedriska-transporta-pakalpojumi-un-parvietosanas-majsedes-laika

 

Sabiedriskais transports Rīgā no 31. decembra līdz 3. janvārim kursēs līdz plkst. 22.00 (pēdējais reiss no galapunkta)

Ņemot vērā valdības pieņemto lēmumu par “brīvdienu mājsēdi”, kas nosaka, ka Jaunā gada brīvdienās no 30. decembra līdz 4. janvārim laika posmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 visiem Latvijas iedzīvotājiem būs jāuzturas mājās, “Rīgas satiksme”, pamatojoties uz Rīgas domes izpilddirektora lēmuma, ir veikusi izmaiņas sabiedriskā transporta kustības grafikos. Izmaiņas paredz, ka sabiedriskais transports (izņemot 22. autobusa maršrutu) no 31. decembra līdz 3. janvārim kustību pārtrauks ar pēdējo reisu, kas no attiecīgā maršruta galapunkta pēc saraksta atiet plkst. 22.00. Visi transporta līdzekļi, kas izies pēdējā reisā no attiecīgā galapunkta, veiks pilnu braucienu līdz otram galapunktam. Visi pārējie reisi, kas paredzēti no plkst. 22.01, tiks atcelti. Ņemot vērā to, ka lēmums ir pieņemts tikai vakar un, iespējams, ne visi ir spējuši pārorientēties uz jaunajiem ierobežojumiem, šodien, 30. decembrī sabiedriskais transports kursēs pēc ierastā grafika.

Lai nodrošinātu skaidras naudas inkasāciju līdz valdības noteiktajiem ierobežojumiem, “Rīgas satiksme” no šodienas, 30. decembra līdz 3. janvārim no plkst. 18.00 pārtrauc biļešu pārdošanu maršrutu galapunktu izvietotajos dispečerpunktos. Tāpat tiek saglabāta iespēja iegādāties vienreizējo braukšanas biļeti par skaidru naudu pie sabiedriskā transporta līdzekļa vadītāja.

„Rīgas satiksme” atgādina, ka Vecgada dienā, 31. decembrī, un Jaungada dienā, 1. janvārī sabiedrisko transportu Rīgā nevarēs izmantot bez maksas, kā tas bijis iepriekš. 31. decembrī un 1. janvārī autobusi, trolejbusi un tramvaji brauks pēc brīvdienu grafika. Pasažieriem, kuri ir iegādājušies biļetes darba dienām, lūdzam ievērot, ka 31. decembrī un 1. janvārī biļetes, kas paredzētas darba dienām, nebūs derīgas braukšanai sabiedriskajā transportā. Vecgada un Jaungada dienā 300. maršruta ekspresbusi kursēs pēc brīvdienu grafika. Citu maršrutu ekspresbusi svētku laikā nekursēs.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājaslapā www.rigassatiksme.lv vai sociālā tīkla platformās.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa