04 Jul

Rīgā norisināsies garīgās veselības minifestivāls „Ogle”

25. jūnijs. 2020

Pievēršot lielāku uzmanību garīgās veselības nozīmei, biedrība „Ogle” 4. jūlijā otro reizi rīkos minifestivālu „Ogle”. Pasākums norisināsies Rīgā, Sporta 2 kvartālā, kurā visas dienas garumā, būs iespējams apmeklēt sarunas un lekcijas par garīgo veselību, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

Pasākuma ietvaros būs iespējams apmeklēt krīzes centra „Skalbes” lekcijas, uzklausīt pieredzes stāstus, kuros piedalīsies profesionāli speciālisti. Festivāla dienā tiks rādīta Kārļa Lesiņa filma „Izmisums”, pēc kuras sekos diskusija ar filmas aktieriem.

Paralēli izglītojošajām sarunām un lekcijām par garīgo veselību norisināsies terapeitiskās jogas un meditācijas nodarbības, kuras vadīs speciāliste no Norvēģijas, kā arī būs iespēja apgūt pareizas elpošanas prasmes. Vakara noslēgumā uz minifestivāla skatuves būs iespēja dzirdēt jauno grupu „Ārpilsētas sakars”, hiphopa pārstāvi Arturu Skuteli, duetu „Čipsis un Dullais” un alternatīvā roka grupu „Sudden Lights”.

„Šī gada sākums bija emocionāli grūts. Tas strauji izmainīja ikdienas gaitas, samazinot ierasto komunikāciju ar līdzcilvēkiem. Vēlamies atgādināt, ka mums ir jārūpējas par savu garīgo veselību, un par to nedrīkst aizmirst. Tāpēc, rīkojot minifestivālu, vēlamies izglītot sabiedrību un sniegt atbalstu tiem, kam tas ir nepieciešams,” pauda pasākuma organizatore Alise Cepurīte.

Biedrība „Ogle” tika izveidota 2019. gadā, kad piedzīvojot traģēdiju ģimenē, tika pieņemts lēmums, ka ir nepieciešams vairot sabiedrībā zināšanas un izpratni par pašnāvību un depresiju, lai pievērstu uzmanību garīgās veselības nozīmei. Šogad minifestivāls “Ogle” notiks otro reizi.

https://oglefest.lv

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa