Referendums. Pieejams un var nobalsot

5. februāris. 2011

Kā jaunā Latvijas Republikas pilsone uzskatīju par savu pienākumu ierasties un nobalsot referendumā par Saeimas atlaišanu. Sapratu, ka tā ir kārtējā ilūzija, ka kaut kas var izmainīties mūsu valsts politikā, un ka Saeimas deputāti tāpēc beidzot sāks domāt par savu valsti un tautu. Bet arī rīkoties pēc principa „ne mana cūka, ne mana druva” nevar – jo ar tautu, kura pati neko nevēlas darīt, citi var izdarīt jebko. Un es ar savu balsi vēlējos parādīt savu pilsonisko pozīciju, kā arī apzināties, ka kaut kas atkarīgs arī no manis. „Ja ne es, kas gan cits?”

Bet, ko es gribēju atzīmēt pirmkārt: ir iespējams nobalsot pašā vēlēšanu iecirknī, no kuriem daļa mums ir pieejama, nevis sēdēt mājās kā slimam cilvēkam. Patīkami apzināties, ka iecirkņu pieejamības nodrošināšanā liela nozīme ir arī Apeironam, kurš šo jautājumu risināja kopā ar Centrālo vēlēšanu komiteju.

Ieejot mājaslapā http://web.cvk.lv/pub/public/29861.html, es bez pūlēm atradu ar dzeltenu krāsu atzīmēto iecirkņu adreses un izvēlējos sev piemērotāko. Šie iezīmētie iecirkņi ir piemēroti cilvēku ar kustību traucējumiem vajadzībām.

Tas ir vēl viens neliels panākums, kuru rezultātā mums nepieciešamās vietas kļūst arvien pieejamākas. Pēdējās no tām: radusies iespēja izmantot dzelzceļu, parādījušies pirmie pieejamie zemās grīdas tramvaji, ir iespēja aiziet nobalsot vēlēšanās. Tāpēc nevajag pesimistiski čīkstēt un prasīt visu reizē: pārmaiņas uz labo pusi ir! Kaut gan lēni, tomēr uzlabojumi mums, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ir jūtami. Centīsimies priecāties arī par nelieliem panākumiem, kas neapšaubāmi ir, un tad redzēsim pasauli nevis melnbaltu, bet daudz spilgtāku un krāsaināku!

011-07-27 17:30:23

Komentāri
Plicis
2011-07-27 18:30:43
Malacis Irina! Es labprāt Tev parādītu vēl pāris pieejamas vietas! Divatā…
Edijs
2013-02-11 20:33:35
Pilnībā piekrītu. Ļoti iedvesmojoši. Jo vairāk pamanīsim labo, jo ilgāk dzīvosim. Mūsu pašu līdzdalība palīdzēs mūsu labklājībai.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa