Pusgada laikā labdarības akcijā bērniem ar kustību traucējumiem ziedoti 106 979 eiro

8. augusts. 2018

Bērnu rehabilitācijas centra "Poga" un mazumtirdzniecības tīkla "Maxima Latvija" kopīgi organizētajā labdarības akcijā, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā, pusgada laikā saziedoti 106 979 eiro, informē "Maxima Latvija" Korporatīvo attiecību departamenta direktors Jānis Beseris.

No kopējā ziedojumu apmēra 78 589 eiro saziedojuši veikalu “Maxima Latvija” pircēji visā Latvijā ziedojumu kastītēs un piedaloties īpašā produktu akcijā, 23 397 eiro – labdarības fonda “Ziedot.lv” portāla apmeklētāji, 5000 eiro ziedojis vides apsaimniekotājs “Latvijas Zaļais punkts”.
Pateicoties ziedotajiem līdzekļiem, 194 bērni ir saņēmuši “Daktera Pogas” neirologa konsultācijas, tāpat bērni saņēmuši 414 ergoterapijas nodarbības, 58 mazie pacienti saņēma masāžas kursus, 60 bērni piedalījās “Labsajūtas programmā”, savukārt vēl 33 pacienti saņēma speciālistu novērtēšanu.

Ar ziedojumu palīdzību “Poga” speciālistiem bijusi iespēja arī papildināt savas zināšanas – četriem speciālistiem tika nodrošināta tālākizglītība, savukārt regulāras supervīzijas bija iespēja nodrošināt visiem centra speciālistiem. Par savāktajiem ziedojumiem aprīkots arī jauns “TheraSuit” kabinets.

“Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta sacīja, ka ar cilvēku atbalstu ik dienu kāds bērns saņem rehabilitāciju. “Pagājušā gadā pateicoties jums, “Poga” ir palīdzējusi 672 pacientiem saņemt rehabilitāciju. Pacienti ir apmeklējuši 7419 nodarbības un saņēmuši 1649 konsultācijas, lai bērni un jaunieši ar kustību traucējumiem pietuvotos sapnim reiz staigāt un būt tādiem pašiem kā vienaudžiem,” atzina Dimanta.

Beseris norādīja, ka aizvadītajā gadā kopā ar bērnu rehabilitācijas centru “Poga” sāka labdarības akciju ar mērķi palīdzēt sasniegt cilvēkus un aktualizētu problēmjautājumu par bērniem ar kustību traucējumiem un viņu vajadzībām plašākā sabiedrības lokā. “Viena no “Maxima Latvija” vērtībām vienmēr ir bijusi ģimene, tādēļ priecājamies, ka ikdienā varam palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem un padarīt ikdienu gan bērniem, gan viņu ģimenēm labāku un vieglāku,” uzsvēra Beseris.

Visvairāk bērniem ar kustību traucējumiem “Maxima Latvija” veikalos pircēji Rīgā ziedojuši 24649 eiro, Liepājā – 3538 eiro, Jelgavā – 3026 eiro, Daugavpilī – 2647 eiro, Rēzeknē – 2294 eiro, Dobelē – 1392 eiro, Valmierā – 1394 eiro, Jēkabpilī – 1365 eiro, Jūrmalā – 1051 eiro, kā arī Ogrē, kur ziedoti kopumā 1089 eiro.

Ziedot bērnu ar kustību traucējumiem atbalstam iespējams “Ziedot.lv” mājaslapā, zvanot pa labdarības tālruni 90067007, visos “Maxima Latvija” veikalos – ziedojumu kastītes pie kasēm.

Ziedojumus administrē “Ziedot.lv” un tie izlietoti rehabilitācijas procedūru nodrošināšanai bērniem ar kustību traucējumiem, inovāciju ieviešanā, kā arī speciālistu izglītošanā rehabilitācijas centrā “Poga”.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa