Prezentēs Latvijā būvētu īpaši aprīkotu automašīnu aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai reģionos

27. marts. 2019

Šodien tiks prezentēta Latvijā uzbūvētā īpaši aprīkotā automašīna, kas nodrošinās aprūpes pakalpojumus aptuveni 150 iedzīvotājiem Lielvārdes, Ķeguma, Aizkraukles, Kokneses un Ogres novadā, informē Latvijas Samariešu apvienības pārstāve Baiba Pare.

Aprūpes automašīnas jeb mobilā aprūpes kompleksa prezentācija notiks plkst.11.30 pie Lielvārdes novada pašvaldības ēkas, Raiņa ielā 11a.

Pare skaidroja, ka Samariešu apvienība ar attīstības finanšu institūcijas “Altum” sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmas palīdzību sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu “Race Transport Solutions” izveidojusi un uzbūvējusi aprūpes automašīnu, kurā ir visa nepieciešamā infrastruktūra, lai sniegtu aprūpi kā aprūpes centrā, vienīgā atšķirība – seniors šos pakalpojumus var saņemt savā lauku viensētā.

Pēc Pares sniegtās informācijas, ar mobilo aprūpes automašīnu tiek nodrošināta personiskā higiēna, duša, veļas mazgāšana, pieejams specializēts aprīkojums pēdu kopšanai un matu griešanai.

Pare piebilda, ka pirmās sešas automašīnas tika radītas Lietuvā pirms pieciem gadiem, bet šogad jaunā automašīna tapusi arī Latvijā.

Kā stāsta Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš, daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir kāds tuvāks vai tālāks radinieks, kurš dzīvo laukos, un turas pie savas dzīvesvietas, nevēloties doties nekur prom no savām mājām, pat ja viņam ir nepieciešama aprūpe vai palīdzīga roka ikdienas darbos, kas viņam sagādā grūtības.

Bērziņš sacīja, ka tāpēc tika uzbūvētas īpaši aprīkotas automašīnas, kuras dosies pie cilvēkiem uz viņu dzīvesvietu, lai palīdzētu un atvieglotu ikdienu, neizraujot šo cilvēku no viņa ierastās vides. “Šis ir unikāls projekts, par kuru esam saņēmuši jau apbrīnu un sajūsmu no ārvalstīm ar aprūpi saistītajiem darbiniekiem un iestāžu vadītājiem, jo straujais iedzīvotāju novecošanās īpatsvars ir aktuāls visā Eiropā un citās valstīs,” sacīja Samariešu apvienības direktors.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa