Pirmās apvienotās grāmatas Braila rakstā un audio formātā “Pirāts Džons un karaļa karavīri” atvēršanas svētki!

15. aprīlis. 2018

Trešdien, 11. aprīlī, plkst. 13-00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā (Rīgā, Strazdumuižas ielā 80) notiks Raimonda Trūpa bērnu grāmatas Braila rakstā „Pirāts Džons un karaļa karavīri” atvēršanas svētki. Pie neredzīgiem lasītājiem tā nonāks Braila rakstā ar pasakas audioieraksta pielikumu.

Turklāt šī grāmata būs īpaša arī ar to, ka pirmo reizi Braila raksta grāmatu izdošanas vēsturē tās vāku rotās oriģinālizdevuma zīmējums.
Latvijas Neredzīgo bibliotēka 11. aprīlī pulksten 13-00 aicina apmeklēt bibliotēkas lasītavu Rīgā Strazdumuižas ielā 80, lai iepazītos ar jaunu un interesantu grāmatu Braila rakstā. Tā ir Raimonda Trūpa pirmā izdotā grāmata bērniem „Pirāts Džons un karaļa karavīri”, kas nu reproducēta Braila rakstā ar audioieraksta pielikumu, kurā pasaku lasa pats autors.

Pasākuma laikā notiks tikšanās ar autoru un viņa dēlu, kurš bijis par iedvesmas avotu grāmatas tapšanai. Atvēršanas svētkos piedalīsies arī māksliniece Baiba Līmane, kas ir netipiski Braila raksta grāmatām, jo parasti oriģinālizdevumu zīmējumi netiek izmantoti. Māksliniece ar prieku piekrita sadarbībai ar bibliotēku un deva atļauju viņas ilustrāciju izmantot Braila rakstā reproducētās grāmatas vāka izveidei.

Uz šiem svētkiem tiek aicināti ikviens — gan liels, gan mazs, jo pasaku lasītāji nekad nenoveco. Turklāt šī pasaka būs īpaši interesanta un raisīs gan pārdomas, gan radīs daudz jautājumu. Bibliotēkas kolektīvs būs sagatavojis arī našķu lādi, no kuras cienāties varēs mazie lasītāji.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un vēlāk bildes tiks publicētas bibliotēkas mājaslapā un bibliotēkas sociālo tīklu profilos. Ja nevēlaties, lai jūs tiktu fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja
67522131.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa