Pilsētas pļavu talka Uzvaras parkā

1. novembris. 2022

Latvijas Dabas fonds kopā ar Rīgas domi un citām institūcijām 2021. gada pavasarī sāka projektu “Pilsētas pļavas”, lai kopīgi veidotu ziedošas un daudzveidīgas pļavas pilsētvidē.

Pilsētas tikai pēdējās desmitgadēs kļuvušas par tādu vidi, kurā samazinājusies pļavu augu pastāvēšana, jo vēl nesenā pagātnē arī pilsētu tuvumā iedzīvotāji vāca sienu un ierīkoja ganības. Izmainoties ekonomiskajai un sociālajai situācijai, lielākā daļa pilsētas dabisko pļavu aizauga, tās tika apbūvētas vai arī pļautas tik bieži, ka pārvērtušās par mauriņiem. Samazinoties dabisko zālāju platībām, daudzas pļavām tipiskās sugas kļuvušas par retām. Tāpēc pļavas vajag atjaunot.

Ziedošu augu klātbūtne būtiski palielina bioloģisko daudzveidību pilsētvidē, nodrošinot barību apputeksnētājiem un citiem bezmugurkaulniekiem.
Pļavu augu padara pilsētas ekosistēmu veselīgāku un palielina arī pilsētā esošo dārzu ražību, jo liela daļa no kultūraugiem, piemēram, ābeles, ķirši, plūmes un citi, ir atkarīgi no apputeksnētāju klātbūtnes.
Projekts “Pilsētas pļavas” nodrošina iedzīvotājiem iespēju pilsētvidē iepazīt Latvijai raksturīgos savvaļas augus
Apsaimniekotājiem samazinās šo teritoriju apsaimniekošanas izdevumi, jo jāpļauj līdz divām reizēm sezonā, nevis 3 – 4 reizes.

Ikvienam ir roka jāpieliek! Arī Apeirons ieradies pilsētas pļavu stādīšanas talkā.

Uzvaras parks

Īsa instrukcija par to, kas jādara.

Latvijas dabas fonds

 

Sākam darbu. Sēklas jāsēj tur, kur melnāka zeme.

sēja

sēja

sēja

Pēc padarītā darba var padzert tēju.

tējas pauze

Te ir pilsētas pļava.

pilsētas pļava

Grupas kopbilde pēc paveiktā darba.

grupas foto

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa