18 Oct

Piektdien uz Aizkraukli kursēs īpašs senioriem veltīts RSU “Veselības ekspresis”

16. oktobris. 2019

Piektdien, 18. oktobrī, maršrutā Rīga – Aizkraukle – Rīga kursēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un AS Pasažieru vilciens nodrošinātais RSU Veselības ekspresis.

Šajā reisā, kas Rīgas Centrālo staciju atstās plkst. 9.50, RSU un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studenti pasažieriem piedāvās veikt vienkāršas pārbaudes: izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, stresa un miegainības līmeni.

Tā kā ik gadus oktobrī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā senioru diena, arī RSU Veselības ekspresī senioriem tiks pievērsta īpaša uzmanība – topošie mediķi un veselības aprūpes speciālisti piedāvās veikt veselības testus un informēs, kā dzīvot veselīgi.

RSU piedāvātais veselības aprūpes studiju klāsts aptver ne tikai klasisko izglītību medicīnā un māszinībās, bet arī tādas aktuālas, starpdisciplināras studiju programmas kā sabiedrības veselība vai veselības psiholoģija. Šoreiz RSU Veselības ekspresī pirmo reizi piedalīsies veselības psiholoģijas maģistranti, kas pasažieriem sniegs informāciju par to, kā labāk pielāgoties izmaiņām izziņas procesos, emocijās un uzvedībā senioru vecumā.

“Tāpat kā citviet Eiropā, arī Latvijā mūsdienās pieaug senioru skaits, tāpēc arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā veselīgi un cieņpilni sagaidīt un pavadīt vecumdienas – cik svarīgi ir pareizi rūpēties par veselību, laikus apmeklēt ārstus un būt fiziski aktīviem,” uzsver RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāne asociētā profesore Signe Tomsone, kura Latvijā koordinē projekta SHARE gaitu.

18. oktobrī RSU Veselības ekspresis dosies no Rīgas Centrālās stacijas uz Aizkraukli plkst. 9.50 (vilciena Nr.808) un atpakaļceļā uz Rīgu dosies no Aizkraukles plkst. 11.46 (vilciena Nr.6223).

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa