Paralimpiskajās spēlēs izcīnītas trīs sudraba un divas bronzas medaļas

6. septembris. 2021

XVI paralimpiskās spēlēs Tokijā norisinājās no 24. augusta līdz 5. septembrim. Latviju tajās pārstāvēja 7 sportisti.

Tokija 2020

Mūsu komandu Tokijā pārstāvēja:

Četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions un daudzkārtējais pasaules čempions Aigars Apinis – diska mešana;
2016. gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, vairākkārtēja pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte – šķēpa mešana un diska mešana;
Eiropas čempions un paralimpisko spēļu medaļnieks Edgars Bergs – lodes grūšana;
Jaunā sportiste Baiba Rorbaha – vālītes mešana;
Vairākkārtējs starptautisku turnīru čempions paraiejādē Rihards Snikus ar daudzkārt godalgoto zirgu King of the Dance – paraiejāde;
Jaunais sportists Jurijs Semjonovs – peldēšana;
Ieva Melle – loka šaušana.

Šīs ir jau 8. vasaras paralimpiskās spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās paralimpiskie sportisti pārstāv mūsu valsti. Kopš 2000. gada paralimpiskajās spēlēs Latvija ir izcīnījusi 15 medaļas. Tas ir labākais rezultāts starp Baltijas valstīm un 49. labākais rezultāts pasaulē.

Tagad šīm medaļām pievienojušās vēl piecas: trīs sudraba un divas bronzas medaļas.

Vieglatlēte Diāna Dadzīte izcīnījusi sudraba medaļu jeb 2. vietu diska mešanā. Viņa aizmetusi disku 25,02 metrus, pārspējot savu karjeras labāko rezultātu. Savukārt šķēpa mešanā viņa izcīnīja bronzas medaļu

Rihards Snikus ar godalgoto zirgu King of the Dance izcīnīja sudraba medaļu paraiejādē. Sacensībās viņš ieguva tiesnešu novērtējumu 80,179%, kas ir otrais labākais rezultāts. Dažas dienas vēlāk viņš ieguva arī otru sudraba medaļu – brīvā stila disciplīnā.

Jaunā sportiste Baiba Rorbaha vālītes mešanas sacensībās uzstādīja personīgo rekordu, vālīti raidot 16,32 metru tālumā. Šis rezultāts viņu ierindoja 9. vietā no 9 sportistiem. Baibai šīs ir pirmās paralimpiskās spēles un sportistes karjeras sākums.

Savukārt Latvijas peldētājs Jurijs Semojonvs S8 klasē 100m peldējumā uz muguras izcīnīja vietu finālā, un tur ieguva 8. vietu.

Sākotnēji tika ziņots, ka Aigars Apinis ir izcīnījis ceturto vietu, taču vēlāk saņemta informācija, ka Indijas sportists Vinods Kumars ir startējis nepareizā medicīniskajā klasē, un viņa rezultāts ir anulēts. Līdz ar to trešo labāko rezultātu pasaulē diska mešanā F-52 veselības klasē ir sasniedzis mūsu četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis, kurš disku aizmeta 19,54 metrus tālu.

Vieglatlēts Edgars Bergs Tokijas paralimpiskajās spēlēs lodes grūšanā uzstādīja jaunu Eiropas rekordu, aizgrūžot lodi 14,7 metru tālumā, un izcīnīja 5. vietu paralimpiskajās spēlēs.

Loka šāvēja Ieva Melle paralimpiskajās spēlēs izcīnīja dalītu 17. vietu.

 

Internetā var noskatīties paralimpisko spēļu atklāšanas un slēgšanas ceremoniju pilnā apjomā.

Atklāšana:
https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/228778/paraolimpiskas-speles-tokija-2020-atklasanas-ceremonija?fbclid=IwAR2_T35qrsXjQNMbciVRkQqOI-tsMo32CJVGlDX9JkMInkH7b39dNQ18zio

Slēgšana:

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/238104/paraolimpiskas-speles-tokija-2020-nosleguma-ceremonija

Mūsējo sportistu starti, kā arī citi sižeti, pagaidām pieejami Apeirona Facebook kanālā

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa