Pacientu apmeklējums Rīgas Austrumu slimnīcā ir būtiski ierobežots

16. marts. 2020

Tiks ierobežota pacientu apmeklēšana vairākās nodaļās.

Lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību Latvijā, no šī gada 12. marta tika izsludināta ārkārtējā situācija. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiks īstenoti vairāki preventīvi piesardzības pasākumi, kas ir nepieciešami, lai pasargātu stacionāru pacientus, kuriem ir novājināta imunitāte, tādējādi novēršot veselības un atsevišķos gadījumos arī iespējamo dzīvības apdraudējumu.

Turpmāk apmeklētājiem tiks liegts apciemot tuviniekus (pacientus) sekojošos Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāros:

 • visās nodaļās stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs”;
 • visās nodaļās stacionārā “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”;
 • visās nodaļās stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs”, izņemot Ambulatoro nodaļu;
 • visās nodaļās stacionārā “Biķernieki”, izņemot Oftalmoloģijas klīniku;

Stacionārā “Gaiļezers”:

 • Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas 7. Vispārējās neiroloģijas nodaļā;
 • Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas 16. Neiroķirurģijas nodaļā;
 • Sirds un asinsvadu slimību klīnikas 3. Neatliekamās kardioloģijas nodaļā;
 • Sirds un asinsvadu slimību klīnikas 9. Kardioloģijas nodaļā;
 • Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļā.

Tāpat pacientu apmeklējums tiks liegts:

 • visu slimnīcas stacionāru Intensīvās terapijas nodaļās;
 • Pastiprinātās novērošanas palātās visās ārstniecības nodaļās.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru nodaļās pacientus būs atļauts apmeklēt izņēmuma kārtā – tikai ar nodaļas vadītāja atļauju.

Tāpat kā līdz šim, visu diennakti pacientiem tiks sniegta palīdzība stacionāra “Gaiļezers” Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikā. Taču jāņem vērā, ka pacientu tuvinieki varēs uzturēties tikai uzgaidāmajā telpā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikas iekštelpās pacienta tuvinieki netiks ielaisti!

Lūdzam pacientu tuviniekus izturēties ar sapratni, jo minētie pasākumi tiek ieviesti, lai neapdraudētu stacionāros un nodaļās šobrīd ārstējošos pacientu veselību, piemēram, onkoloģiskos pacientus, sirds-asinsvadu slimību pacientus, pacientus, kas sirgst ar hroniskām plaušu slimībām, kā arī aknu, nieru slimībām, cukura diabētu, dažādām infekciju slimībām – HIV/Aids, A, B, C hepatīta pacientus un pacientus pēc smagām ķirurģiskām operācijām.

Vēršam uzmanību, ka joprojām cilvēki var apmeklēt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru ārstus ambulatori, kā arī veikt diagnostiskos izmeklējumus, medicīniskās procedūras un manipulācijas, saskaņā ar iepriekš veikto pierakstu.

Pirms ambulatorās vizītes pie ārsta vai plānotā izmeklējuma, vai, iestājoties stacionārā – ikvienam ir/būs jāaizpilda anketa, kur lūdzam norādīt – vai cilvēkam ir kāds no Slimību profilakses un kontroles centra definētajiem nosacījumiem potenciālajai saslimstībai ar Covid-19.

https://www.aslimnica.lv/lv/jaunumi/pacientu-apmeklejums-rigas-austrumu-slimnica-ir-butiski-ierobezots

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa