Nometne nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem bērniem – tikai speciālo skolu audzēkņiem?

5. februāris. 2011

Šajā vasarā notika un vēl notiks apmēram trīsdesmit nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām. Tiek pulcēti kopā mazie ratiņnieki, bērni ar dzirdes, redzes un citiem traucējumiem.

Jūnija vidū skaistā vietā kempingā Abragciems pulcējās nedzirdīgie un vājdzirdīgie bērni. Nejauši internetā pamanīju bildes. Atpazinu daudzus speciālo skolu audzēkņus. Taču man ienāca prātā, vai nometnē bijuši arī tie bērni, kuri kādreiz ar fonda Ziedot un LMT palīdzību saņēma digitālos dzirdes aparātus un implantus, un pēc tam mēģināja integrēties parastajās skolās? Šādu bērnu ir diezgan daudz. Vai viņiem arī bija iespēja tikt uz šo nometni?

Apjautājos vairākiem vecākiem, un atbilde bija viena un tā pati: mēs neko nezinājām, mums neko nepaziņoja. Daži konkrēti pateica: ja būtu zinājuši, labprāt arī savu bērnu būtu uz turieni aizsūtījuši.

Nedomāju, ka speciālo skolu audzēkņu vecāki būtu speciāli pētījuši maz zināmo Bērnu fonda mājaslapu (kurā ir informācija par šīm nometnēm) un katrs pēc savas iniciatīvas to aizpildījuši. Visticamāk, informācija viņiem paziņota skolās vecāku sapulcēs vai tamlīdzīgi. Bet tos vecākus, kuru bērni šajās skolās nemācās, laikam neviens nebija pat meklējis. Kaut gan Bērnu dzirdes centrā laikam ir uzskaitīti visi – vismaz tie, kuriem ar centra starpniecību piešķirti palīglīdzekļi vai ieoperēti implanti.

Jādomā, ka nometne būs arī nākamajā vasarā. Ceru, ka tad tā aptvers vēl plašāku bērnu loku.

Protams, tie bērni, kuri ikdienā dzīvo dzirdīgo cilvēku vidū, diez vai zina zīmju valodu (daudzi to nav mācījušies), tāpēc viņiem vajadzīga cita pieeja, varbūt vairāk rakstiskas informācijas plakātu un informatīvu lapiņu veidā. Bet tas viss ir izdarāms.

 

2011-07-19 17:46:57

Komentāri
mammma
2011-07-27 18:33:00
Nu vai tad patiešām ir grūti par tādiem pasākumiem painformēt ātrāk, lai mēs varam pieteikties! Nav jau tās informācijas, bet lasīt cik skaisti ir bijis kādam tomēr nav tik interesanti, cik būtu, ja arī mēs varētu piedalīties! Pacentieties gan, lūdzu! Varbūt vēl kaut kas gatavojās? Vidzemē?
Ieva
2011-08-01 07:21:11
Šajos laikos par informācijas trūkumu sūdzas tikai tie, kas neprot to atrast.
anita
2011-10-12 10:31:55
es ari tam piekritu, ka informacija nav pietiekami reklameta. piemeram pirmkart jau tas ir jainforme gimenes arstam, jo arsts vairak vai mazak zinot savus pacientus informetu talak, vismaz tadai butu jabut sistemai.vispar mums tie cilvecini ar ipasam vajadzibam te jutas ka sabiedribas atkritumi, ja pats kautko atradisi, izraksi, tad kautko ari dabusi….

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa