Nometne Apeirona Cirītis

5. februāris. 2011

2011. gadā pēcjāņu nedēļā pie Cirīšu ezera Latgales pusē notika Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” vasaras nometne. Šoreiz nometnes rīkotāji bija padomājuši par plašu kultūras un atpūtas programmu. Neviļus sāku salīdzināt šo nometni ar nometni Abragciemā. Šī nometne man šķita daudz saturīgāka un notikumiem bagātāta

Katru vakaru bija kāds interesants pasākums pie nometnes centrālās vietas – ugunskura. Mani personīgi aizrāva pārstāve no maizes muzeja, kura stāstīja par maizes kukulīša tapšanu no grauda, kurš iesējams zemē līdz saimes galdam. Viss šis stāstījums bija latviskuma caurvīts. Ar kādu mīlestību un pietāti stāstīja par maizītes tapšanu pieminot latvisko dieviņu, minot arī dažas no latviešu daiņām un ticējumiem. Man, kā dievturim un bērnību pavadījušam laukos, uzbūra lauku sētas ainu. Notika arī gan siera siešana uz vietas, gan vīna degustācija, gan makšķerēšanas sacensības. Bija padomāts arī par bērniem, kuri nometnē bija daudz.

Nometnes pēdējā diena bija ekskursiju diena pa pašu Aglonu. Man palika atmiņā gan tikšanās pie svētavota, gan Kristus Karaļa kalns, kurš veidots no Ērika Deplera kokā grebtajiem tēliem par bībeles tēmām. Bija iespēja nofotogrāfeties Deplera veidotajā „Dieva rokā”. Apskatījām privāto Otrā pasaules kara muzeju. Un devāmies pusdienot pie Velnezera. Nosaukums ezeram, iespējams, ir dots tā īpatnējā izskata un atrašanās vietas dēļ. Pēc šī dabas brīnuma sadalījāmies divās grupās, jo katram bija savas intereses. Es devos uz Aglonas baziliku – nebiju bijis tur nekad. Mani apņēma baznīcas varenums. Ne velti šeit nāk svētceļotāji no visas Latvijas un ārzemēm. Tik tiešām – tur ir īpaša aura. Atpakaļceļā pie maiznīcas paņēmām pasūtīto un tikko cepto Aglonas maizīti un atgriezāmies nometnē uz pēdējo vakarēšanu ar šašļikiem.

Šī nometne paliks ilgi atmiņā ar karsto laiku, labu atpūtu un interesanti pavadīto laiku. Paldies Apeironam!

2011-07-14 11:05:43

Komentāri
Harijs
2011-07-14 11:25:42
Nu luuk! Es arii gribeeju piedaliities, bet man laika nebija…. ;(
janka
2011-07-27 18:34:00
Arī es tur biju! šmakovku dzēru un pa ūsām lija, bet vēderā netika! 😉 Paldies!

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa