Nepieejamā Brekšu apkaime

11. decembris. 2020

Brekši ir apkaime pie Juglas ezera. Šeit atrodas "Juglas papīrfabrika", kurā papīru sen vairs neražo, un Brekšu muižas drupas. Garām tek Piķurga, saukta arī par Brekšupīti. Šeit uzcelti daudzstāvu nami papīrfabrikas strādniekiem, un ir arī privātmājas.

Papīrfabrika.

Papīrfabrika

Brekšos dzīvo vismaz viens ratiņnieks, bet, kā viņa dzīvesbiedre teica, tikt nevar nekur. Tiešām? Ciemata novietojums Juglas ezera krastā prasīties prasās pēc skaistām pludmalēm, pastaigu takām, skatu vietām.

Skats no daudzstāvu namu logiem uz ezeru noteikti ir lielisks. Gulbju bars mīl Brekšu līci – tie bija redzami gan iepriekšējās pastaigas laikā no līča otras puses, un ir redzami tagad. Bet ne visiem logi ir uz ezera pusi. Lai ezeru redzētu no ielām, vietu nācās pameklēt. Visur priekšā vai nu žogi, vai mazdārziņi. Vai niedres.

Juglas ezers

Vienīgā vieta, kur var tikt klāt pie ezera un peldēties, ir šeit. Grūti atrodama, jo atrodas aiz jaunceltnēm. Uz to ved šaura taciņa. Taču krastmala esot privātīpašums. Labi, ka vismaz tauvas josla ar taciņu atstāta.

Juglas ezers

Grūti pateikt, kurā vietā beidzas Piķurga, un sākas ezers. Nogāzi, kur lejā vajadzētu būt upītei, aizņem dārziņi. Celiņi starp tiem ir šauri, šauri, un vietām tādi…

Celiņš

Tomēr izdevās atrast vienu nelielu atpūtas vietu un laivu piestātni pie Piķurgas.

Laivas 

Ziemā, kad kokiem nav lapu, no Brekšu muižas puses var redzēt dīķīšus…

Šeit, gar Piķurgas upītes līkumu, varētu būt skaista pastaigu taka un vairāki tiltiņi pāri upei – jo otrā krastā taka jau ir.

Piķurga

Varbūt kaut kad nākotnē tā būs. Pagaidām nav.

Objektivitātes labad jāpiebilst, ka viena pieejama vieta Brekšos tomēr ir. Tas ir MEGO veikals, pie kura ir uzbrauktuve. Vienīgais veikals šajā apkaimē.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa