Meklējam Ziemeļupi un Memmes pļavas

10. februāris. 2021

Daudzi nemaz nezina par tādas Ziemeļupes pastāvēšanu. Tā ir labi noslēpusies starp Memmes pļavu dārziņiem un Daugavgrīvas attīrīšanas iekārtām. Vai vajag to meklēt? Ja ir interese par neparastām un pagrūti sasniedzamām vietām, tad – jā!

Ziemeļupe ir Buļļupes līcis Daugavgrīvas salas vidusdaļā. Tas izveidojās 1697. gadā, kad Lielupe (tagadējā Buļļupe) pārrāva Daugavgrīvas salu un ietecēja tieši Rīgas jūras līcī. Vēlāk Ziemeļupes grīva aizsērēja. Lielākais līča dziļums ir 17 metri.
Orientieris – 36. autobusa pietura “Ziemeļupe”. No pieturas jāpaiet dažus desmitus metru uz priekšu un jāskatās, kur ir taciņa krūmos. Ja izdodas to atrast, Ziemeļupe, kas atgādina prāvu ezeru, jau būs redzama.

Ziemeļupe
Gar ezera austrumu malu ir ceļš. Ziemeļupes malā ir dažas pludmales.

Ziemeļupe

 

Ziemeļupe

 

Vieta, kur savienojas Ziemeļupes “ezers” ar līci. Šī vieta gan ratiņkrēslā nepieejama. Lai nokļūtu tuvāk Buļļupei, jāmet paliels līkums pa Memmes pļavu dārziņu ielām

 

Ziemeļupe

Pretējā krastā atrodas notekkūdeņu bioloģiskās attīrīšanas stacija “Daugavgrīva”.

Ziemeļupe

 

Ko tālāk, kad Ziemeļupe atrasta?  Var paklejot tālāk pa dārziņu teritoriju  un sameklēt Buļļupi. Taču uzmanīgi,  ielas Memmes pļavu tālākajā galā drusku atgādina labirintu! Bez kartes var apmaldīties.

Taču drosmīgākos sagaida dažādi jautri pārsteigumi, par kuriem parūpējušies dārziņu iemītnieki.

ziemeļupe

 

Memmes pļavas

 

Putnu biedēklis vai garāmgājēju novērotājs…

Vārtsargs

 

Šis pats novērotājs citā reizē… Mainījis gan apģērbu, gan galvassegu!

novērotājs
Ja gadījumā esat dārziņu teritorijā apmaldījies, vienkārši sameklējiet platākos ceļus un ejiet uz ziemeļiem. Noteikti tiksiet laukā pavisam netālu no 3. autobusa galapunkta!

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa