Medicīnas muzejā atklāta bezmaksas izstāde par seksuālo un reproduktīvo veselību

22. janvāris. 2019

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā no 8. janvāra ir apskatāma izstāde “Seksuālā un reproduktīvā veselība”, kurābūs iespēja uzzināt, kā gandrīz simts gados Latvijā un citur pasaulē valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas ir izglītojušas, skaidrojušas un uzrunājušas sabiedrību par seksuālās veselības jautājumiem.

Izstādē būs aplūkojami vizuālie materiāli, kuri savulaik izmantoti gan sabiedrības informēšanai, gan emociju radīšanai. Aicinām arī iepazīt neparastus objektus no Medicīnas vēstures muzeja krājumiem, kas vēsturiskā griezumā parāda, kā ietekmēta mūsu reproduktīvā veselība, pateicoties laika gaitā notikušajiem medicīnas atklājumiem un mainīgajiem cilvēku uzskatiem.

Par zinātniski pamatotu sabiedrības izglītošanu reproduktīvās veselības jomā varam runāt tikai no 19. gs. beigām, kad ārsti, skolotāji un sabiedriskas organizācijas sāka pievērsties līdzpilsoņu izglītošanai, piemēram, skaidrojot, kā neapjukt pubertātē, kā rodas bērni, kā vadīt laimīgu ģimenes dzīvi un kas darāms, ja seksuālo kontaktu laikā iemantota nelāga slimība.
Izstādes noslēgumā apmeklētāji var padomāt, ko vēlas pateikt citiem, un izgatavot savu reproduktīvo veselību veicinošo plakātu paši.

Izstādes apmeklējums ir bez maksas.

Uz izstādes bāzes izveidota muzejpedagoģiskā programma “Seksuālā un reproduktīvā veselība”. Programmas mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas un prasmes seksuālās un reproduktīvās veselības jomā, sekmējot cieņpilnu un atbildīgu attiecību veidošanu. Programmas uzdevumi ir veicināt izpratni par seksuālās un reproduktīvās veselības nozīmi cilvēka dzīvē, atbildīgu attiecību nozīmi seksuālās un reproduktīvas veselības jomā, kontracepcijas lietošanu,seksuāli transmisīvo infekciju riskiem un profilakses nozīmi, kā arī par aborta medicīniskiem un sociāliem aspektiem.

Muzejpedagoģiskā programma apmeklētājiem ir bez maksas.

Izstāde un muzejpedagoģiskā programma tapusi Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” Nr. 9. 2. 4. 1/16/I/001 ietvaros.

http://www.mvm.lv/lv/zinas/medicinas-vestures-muzeja-atklata-izstade-par-seksualo-un-reproduktivo-veselibu

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa