Literārs autorvakars speciāli vājdzirdīgajiem

18. decembris. 2023

16. decembrī Jūrmalā notika Gusta Ābeles autorvakars, kurš bija paredzēts tieši personām ar dzirdes traucējumiem. Vides pieejamību nodrošināja sarunu pieraksts uz lielā ekrāna. Pasākumu vadīja Daniēls Kevins Berkans. Gusts (attēlā ar sarkano cepuri) stāstīja par sava romāna "Pasaulē mīļākais klusums" tapšanu. Pasākumā piedalījās arī grāmatas ilustratore Aribella Jauja.

Gusts Ābele Daniels un Aribella
Gusts Ābele (dz. 2004. gadā) savu romānu sāka rakstīt skolas laikā kā dienasgrāmatu. Kā viņš turpmākajā sarunā pieminēja – lai izprastu pats sevi. Tas ir stāsts par attiecībām. Ar klasesbiedriem, ar māsīcu, un it īpaši ar Briselē dzīvojošo Karlu. Piecpadsmit gadu vecumā Gusts nodibināja arī teātra studiju “Kāpnes”, kurā pats ir režisors. Pašlaik viņš studē režiju Latvijas Kultūras akadēmijā.

informācija par titriem

vakara plāns

Pasākums notika Raiņa un Aspazijas muzejā Jūrmalā, un sākumā varēja iepazīties ar šīs vasarnīcas vēsturi un iemītniekiem. Interesanti, ka šeit kādu laiku dzīvojusi arī ievērojamā sabiedriskā darbiniece, literāte un Aspazijas draudzene Ivande Kaija – to pieminam tāpēc, ka arī viņa bija vājdzirdīga un par to jau ir apraksts Sadzirdi.lv mājaslapā.

Saruna ar Gustu Ābeli bija interaktīva. Atverot internetu, uzmeklējot canva.live un ierakstot kodu, varēja rakstiski uzdot jautājumus, kuri arī parādījās uz ekrāna.

sarunu titri uz ekrāna
Uzzinājām, ka romānam top otrā daļa, kuras nosaukums būšot “Pasaulē mīļākais troksnis”. Citu turpinājumu gan nebūšot.
Nobeigumā vēl parunājām par savām mīļākajām grāmatām un izgatavojām grāmatzīmes.

radoša nodarbība
Paldies Raiņa un Aspazijas muzeja darbiniecēm, paldies par garšīgo tēju un cepumiem, paldies Gustam un viņa draugiem un īpašs paldies Amandai Kaufmanei par titru rakstīšanu!

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa