Liepājas neredzīgo biedrība rīko gadskārtējos Baltā spieķa dienas pasākumus

10. oktobris. 2018

Pirmdien, 15. oktobrī, plkst. 11:00 Liepājas Neredzīgo biedrības lielajā zālē notiks gadskārtējās “Baltā Spieķa” dienas svētku pasākums, kurš šogad Liepājas Neredzīgo biedrībā svin 20. gadu jubileju un tiek rīkots, lai ikvienam biedrības biedram, atbalstītājam, sponsoram un darbiniekam sagādātu svētku sajūtu un gandarījumu par paveikto pēdējā gada laikā.

Katru gadu 15. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta “Starptautiskā Baltā spieķa” diena, kuras mērķis ik gadu ir vērst plašākas sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar redzes invaliditāti ikdienu un šķēršļiem ar kādiem nereti ikdienā saskaras šie cilvēki. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad Liepājas Neredzīgo biedrība rīkos svētku pasākumu uz kuru ar ielūgumiem aicināts ierasties ikviens cilvēks, kas devis ieguldījumu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanā.

No 16. – 19. oktobrim plkst. 10:00-15:00, Liepājas Neredzīgo biedrībā Liepājas  pilsētas pašvaldības administrācijas Nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta “Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!” ietvaros, visi interesenti tiek aicināti klātienē iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrību, tās biedriem un viņu darbību. Tikšanās notiks ekskursiju veidā, kuras vadīs biedrības valdes loceklis un pieredzējis gids Aigars Bušs. Ekskursijas laikā būs iespēja izstaigāt biedrību aizvērtām acīm, kā arī apskatīt biedrībā tapušo rokdarbu izstādi – klūgu pinumus, tapojumus, ādas izstrādājumus, keramikas izstrādājumus un filcēšanas nodarbībās tapušos darbiņus. Ekskursijām lūgums pieteikties Liepājas neredzīgo biedrības birojā vai zvanot pa telefonu: 22007874 vai 63431535.

Papildus svinīgajam pasākumam Liepājas Neredzīgo biedrība 17. oktobrī no plkst. 11:00 Ūliha ielas un Republikas ielas krustojumā rīkos ierasto ielu akciju, kas katru gadu tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju un palīdz sasniegt mērķi – informēt sabiedrību par cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme “Neredzīgi gājēji”, taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti un laisti pāri ceļam.

Šī akcija ir atgādinājums autobraucējiem būt uzmanīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgus cilvēkus. Ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam tiek atgādināts, ka arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki piedalās ceļu satiksmē un viņi ir atpazīstami pēc baltā spieķa.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa