Latvijas Kultūras akadēmijas aicina iesaistīties seminārā “Iekļaujoša kultūra – normalitāte vai privilēģija”

13. oktobris. 2022

Vai Jums ir nācies aizdomāties par to, cik pašsaprotami ērta ir ierastā vide uz ielas, skolā, darba vietā, koncertzālē un citur? Kā šo vidi pieredz cilvēki ar invaliditāti? Bieži vien jautājumi par pieejamu vidi un citām dažādu kopienu vajadzībām tiek marginalizēti, tādēļ aizmirstam to, cik patiesībā liela sabiedrības daļa ir “neredzama” vai pat izolēta.

Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Starptautiskais kino festivāls aicina Jūs apmeklēt semināru
“IEKĻAUJOŠA KULTŪRA – NORMALITĀTE VAI PRIVILĒĢIJA”
LKA teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46) plkst. 10.00 – 17.00.

 

Seminārs “Iekļaujoša kultūra – normalitāte vai privilēģija” aktualizēs jautājumus, kas saistīti ar kultūras pieejamību cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem. Izvirzītās tēmas būs saistītas ne tikai ar vides pieejamību, bet arī pielāgotu kultūras saturu – kā veidot teātra, kino un citu mākslu pieredzi dažādām auditorijām, kā piedzīvot mākslu caur dažādām maņām. Semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīt vairākus pieredzes stāstus un kopīgā diskusijā attīstīt idejas, kā veidot iekļaujošu vidi un mainīt cilvēku paradumus un aizspriedumus šajos jautājumos.

Programma:
10.00 – 12.00 IZZINĀM: Pieredzes stāsti par to, kā uzsākt komunikāciju starp     dažādām kopienām, kā iesaistīt mākslas procesos cilvēkus ar invaliditāti, iespēja  praktiski iepazīt un reflektēt par sajūtām, kad tiek ierobežota kāda no maņām.
12.00 – 14.30 DISKUTĒJAM: Moderatore Lība Bērziņa aicinās pārstāvjus no  nevalstiskajām organizācijām un Kultūras ministrijas, kā arī kultūras nozares praktiķus diskutēt par šobrīd aktuālo situāciju kultūras pieejamības jomā Latvijā un to, kā veicināt pieejamību turpmāk.
15.00 – 16.30 MĀCĀMIES: Sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu notiks lekcija par audiovizuālā satura pieejamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. To vadīs starptautiski pasniedzēji Ugo Marsili (Ugo Marsili, Lielbritānija) un Marta Žačkeviča (Marta Żaczkiewicz, Polija), lekcija notiks angļu valodā.
16.40 – 17.30 DALĀMIES: Kultūras nozares profesionāļi dalīsies savos pieredzes stāstos un piemēros, lai iedvesmotu semināra dalībniekus īstenot jaunus projektus un vairotu pieejamus pasākumus dažādām auditorijām.

 

Ieeja bez maksas; interesentiem būs iespējams saņemt sertifikātu par dalību seminārā. Semināra tiešraide būs pieejama Latvijas Kultūras akadēmijas Youtube kontā.

SEMINĀRA PROGRAMMA: ej.uz/ieklaujosa_kultura

Seminārs tapis ERASMUS+ projekta “Audio Description Against Exclusion” ietvaros, tā norisi atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Rīgā.

 

Piesakies šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeH_pBltWBH1nlKcyQeMDbbq4loOw5mQyK1kjXUjt4gRnjzsA/viewform

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa