Labdarības kampaņā aicina atbalstīt bezmaksas ārstu vizītes Latvijas bērniem

9. oktobris. 2018

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmums "McDonald’s" novembrī rīko labdarības kampaņu "McHappy Day", lai 2019. gadā atbalstītu bērnus Latvijas attālākajos reģionos un nodrošinātu viņiem bezmaksas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) speciālistu vizītes, informē "McDonald’s" pārstāve Linda Bilzēna.

Šogad bezmaksas ārstu vizītes saņēma 3868 bērni visā Latvijā.

Bilzēna norādīja, ka Latvijas reģionos, jo sevišķi attālākajos, slimnīcu un medicīnas aprūpes iestāžu skaits ir mazs, kas kopā ar kvalificētu veselības aprūpes speciālistu trūkumu padara bērnu veselības aprūpi par nopietnu izaicinājumu reģionos dzīvojošajām ģimenēm.

Bērniem attālākajos valsts reģionos veselības aprūpi sniedz Mobilais veselības aprūpes centrs, kas ar “McDonald’s” atbalstu kopā ar BKUS speciālistiem dodas vizītēs uz reģioniem un bez maksas sniedz konsultācijas tajos dzīvojošajiem bērniem.

“McDonald’s” vadītājs Baltijas valstīs Vladimirs Janevskis atzīmēja, ka reizi gadā novembrī sniegtais atbalsts bērniem un viņu ģimenēm ir kļuvis par tradīciju uzņēmumā. “McHappy Day” kampaņa Latvijā jau ir kļuvusi par tradīciju, un šogad tā notiek jau divpadsmito reizi. Mēs esam priecīgi, ka šo gadu laikā “McDonald’s” ir ziedojis vairāk nekā 180 000 eiro, lai uzlabotu Latvijas bērnu veselību. Pateicoties “McHappy Day” iniciatīvai, esam varējuši padarīt ārstu konsultācijas pieejamas tūkstošiem bērnu visos Latvijas reģionos,” sacīja Janevskis.

“Ronald McDonald House Charities Latvija” direktore Zane Gedroviča uzsvēra, ka Mobilais veselības aprūpes centrs jau kopš 2011.gada palīdz sniegt medicīniskos pakalpojumus un speciālistu konsultācijas bērniem Latvijas reģionos. “No 2017.gada, pateicoties Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem un atbalstam, plašu primārās veselības aprūpes pakalpojumu klāstu saņēma 4611 bērni no 38 dažādām Latvijas vietām. 2019.gadā mēs plānojam nodrošināt konsultācijas vismaz 4500 Latvijas bērnu, taču mēs redzam, ka nepieciešamība ir krietni lielāka, un katrs ziedojums ļaus mums sniegt bezmaksas veselības aprūpes atbalstu vēl kādam bērnam,” teica Gedroviča.

Mobilā veselības aprūpes centra atbalstam vizītes reģionos ikviens “McDonald’s” restorānu viesis no 1. līdz 30. novembrim ir aicināts piedalīties “McHappy Day” labdarības kampaņā, iegādājoties īpašas kampaņas nozīmītes kādā no “McDonald’s” restorāniem. Nozīmītes ir pieejamas trīs dažādos dizainos, kuros ietverti vēstījumi par draudzību, savstarpējo atbalstu un mīlestību. Visi ienākumi no šo nozīmīšu pārdošanas tiks ziedoti Mobilā veselības aprūpes centra darbībai 2019. gadā.

“McDonald’s” jau ilgstoši atbalsta “Ronald McDonald House Charities Latvija” darbu. Visa gada garumā ikviens restorānu viesis var ziedot bērnu veselības aprūpei, izmantojot īpašas ziedojumu kastītes, kas izvietotas visos “McDonald’s” restorānos Latvijā. Bērnu veselībai un labklājībai novirzīti arī divi eiro centi no katras iegādātās “Happy Meal” maltītes.

Kā ziņots, Maltas uzņēmuma “Premier Capital”, kuram pieder restorānu “McDonald’s” attīstības licence Baltijas valstīs, māsasuzņēmums “Hili Properties” pagājušajā gadā strādāja ar 3,36 miljonu eiro tīro peļņu, kas ir par 76,3% lielāka nekā 2016.gadā, bet uzņēmuma apgrozījums bija 6,337 miljoni eiro un tas ir palielinājies par 31%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa