Kurā brīdī servisa dzīvokļi pārvērtās par būrīšiem?

27. decembris. 2020

Nu jau vairākas reizes Personu ar invaliditāti NVO konsultatīvās padomes sēdēs un arī TV cilāts jaunuzceltā Mežrozīšu ielas sociālās mājas servisa dzīvokļu mikroskopiskais lielums. Kāpēc šie dzīvokļi ir tik maziņi?

Pēdējās sēdes protokolam bija pievienota lapa ar servisa dzīvokļu sarakstu. Viegli pārliecināties, ka gan 2004. gadā uzceltajos Gobas ielas namos, gan 2011. gadā uzceltajā Ulbrokas ielas kompleksā, gan arī citās jaunajā sociālajās un pašvaldības mājās, kuras uzceltas līdz 2014. gadam, vienistabas dzīvokļu platība ir ap 30m², bet divistabu dzīvokļi ir apmēram 45m² lieli. Tie ir normāli dzīvokļi ar normālu virtuvi.

Pēc tam Pilsētbūvnieks uzbūvēja vēl vairākus namus un rekonstruēja dažas kopmītņu ēkas.

Jautājums ir tāds: kurā brīdī šos jaunuzceltos dzīvokļus samazināja? Kas pieņēma lēmumu, ka turpmāk invalīdi un citi sociāli neaizsargātie cilvēki var dzīvot mazā būrītī – istabā, kurā iebūvēta plīts?

Liekas, tas notika tad, kad pārbūvēja kopmītņu ēku Ķengaragā, Aglonas ielā. Iespējams, vaininieki jāmeklē “Pilsētbūvnieka speciālistos”, kuri Aglonas ielā sākotnējo plānoto 146 dzīvokļu vietā sadomāja iebāzt daudz vairāk. Re, atradu vienu rakstu 2014. gada “Neatkarīgajā”.

“Sākotnēji bija iecerēts, ka ķieģeļu mājā Aglonas ielā 35/1 varētu izbūvēt 146 dzīvokļus, taču SIA Rīgas pilsētbūvnieks speciālisti pēc projekta izvērtēšanas ieteica ēkā izveidot tikai vienistabas dzīvokļus. Tādējādi tika konstatēts, ka varēs izbūvēt 186 sociālos vienistabas dzīvokļus, bet, iespējams, dzīvokļu skaits var palielināties līdz 220, jo būvniecības laikā telpas tiks pārprojektētas tā, lai pēc iespējas lielākam skaitam iedzīvotāju sniegtu dzīvošanai nepieciešamo platību.”

https://nra.lv/latvija/riga/123898-sociala-maja-kengaraga-mazinas-dzivoklu-rindu.htm

2016. gadā publicētie raksti liecina, ka galu galā Aglonas ielas mājā izbūvēja 215 dzīvokļus.

Jau toreiz izraisījās kāds skandāls par šaurību, un bijis sižets TV, kuru diemžēl neesmu redzējusi.

Acīmredzot tiem, kas toreiz mēģināja tam pievērst uzmanību, spēki bija par vājiem. Un process turpinājās, ceļot jauno kompleksu Mežrozīšu ielā, kur vienistabas dzīvokļi ir tikai 19-20m² “lieli”.

Kas nozaga dzīvokļiem virtuvi? Domāju, ja vajadzētu nosaukt šī nekaunīgā lēmuma pieņēmēju vārdus.

Tagad aktuāls attālinātais darbs. Interesanti, kā šāda “servisa dzīvokļa” iemītnieks strādās: vai datoru uz plīts virsmas liks?

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa