Katrs pats savas stāvvietas racējs

5. februāris. 2011

Šīs ziemas sniegs izraisījis daudzas problēmas auto īpašniekiem un lietotājiem.

Kad uzsniga pusmetru biezais sniegs un uz ielām atstātie automobiļi pārvērtās sniega čupās, daudzi reaģēja ar humoru. Radās jauni sakāmvārdi un parunas, piemēram:

Katrs pats savas stāvvietas racējs.
Pirms atroc automobili, vispirms notīri numuru un pārliecinies, vai tas ir tavējais!

Nezinu, vai folkloristi to pierakstījuši, bet internets bija pilns ar līdzīgiem čivinājumiem un jocīgiem atgadījumiem. Ja vien par jocīgiem var noturēt tādus atgadījumus, kā par sniega kaudzi noturēto auto Tukumā, kuru sniega novākšanas mašīna gandrīz novāca ar visu sniegu, gan aizsprostoto ielu lietas, pa kurām netiek uz priekšu tramvaji un divjoslu brauktuves pārvērtušās vienā.

Sniega tīrīšanas tēma tika cilāta arī mikroblogu vietnē twitter, turklāt tajā iesaistījās Rīgas mērs Nils Ušakovs (@nilushakov). Parādījās ideja, ka auto īpašniekiem var likt tīrīt sniegu 1.5 metru rādiusā ap savu mašīnu. Turklāt neapzinīgākie auto īpašnieki var tikt sodīti.

Man tūlīt ienāca prātā Sintija, Aigars un vairāki citi ratiņkrēslā sēdošie auto īpašnieki, kurus, jāsaka, objektīvu iemeslu dēļ visai grūti iedomāties ar sniega lāpstām nodarbojoties, turklāt krietni jāpadarbina iztēle, iztēlojoties, kā viņi vispār šajā laikā pa sniegiem un lediem var aizripot līdz savu mašīnu durvīm.

Iesaistījos sarunā un uzdevu jautājumu mēram:

Baiba Bicēna @stirnaGun @nilushakov: Man vairāki pazīstami autoīpašnieki ir ratiņkrēslos. Viņiem arī sniegs ap savu mašīnu jātīra? Interesanti.

Nils Ušakovs @BaibaBicena: Ir gudri jāpielieto

Baiba Bicēna @niluhakov: Laikam esmu bremzēta, bet repliku par gudro pielietošanu nesapratu! Kas gudri jāpielieto? Jautājums par sniega tīrīšanu ap mašīnām.

Nils Ušakovs @BaibaBicena: Noteikumus par sniega tīrīšanu ir gudri jāpielieto. Tāpat, kā visus citus noteikumus.

Vispār jau pareizi. Ir gudri vai elastīgi jāpielieto. Ceru, ka vismaz šajā gadījumā noteikumi tiks pielietoti individuāli un ratiņniekus par sniega netīrīšanu 1,5 m rādiusā ap savu mašīnu nesodīs.

Pēc tam sarunā iesaistījās arī Vecrīgas biedrības priekšsēdētājs Guntis Stirna, kurš norādīja, ka ir pareizi likt auto īpašniekiem tīrīt sniegu, un nav valsts, kuras konstitūcijā ir ierakstītas tiesības novietot automobili uz ielas.

Vot, tā! Tiesa, laikam nevienā konstitūcijā nav arī ierakstītas tiesības staigāt pa ietvi…

2011-01-14 12:47:21
Komentāri
Aigars
2011-01-14 13:12:27
Man ir stipri paveicies, ka sētnieks izpucē sniegu ap un līdz mašīnītei:) Toties RD Sat.dep. sabakstīja zīmes ap manu invalīdu stāvvietu tā, ka tagad novietot auto pie savas mājas, nepārkāpjot noteikumus, ir neiespējamā misija… Te tad laikam ir vietā frāze – gudri pielietots…
Vaņa
2011-01-14 13:39:14
Jā. Tad ar’ visā Latvijā, katram autobraucējam, varētu būt savējā stāvvieta, lai dažu labu gudrīšu dēļ, nebūtu jātīra arī citu stāvvietas. 😀

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa