Kad atkal vairāki pasākumi notiek vienlaicīgi

6. februāris. 2015

Skatos kalendārā: 2. decembris plkst. 10-17. Gadskārtējais forums “Rīga dimd, iedzīvotāji runā, domā dara” ar četrām darbnīcām "Jauniešu Rīga", "Kvalitatīva Rīga", "Zaļa Rīga" un "Radoša Rīga".

2. decembris plkst. 10-12. Diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, kas šogad veltīta Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām 3. panta e, h punktiem, 7. pantam un 24. pantam – bērnu un jauniešu ar invaliditāti izglītības iespējām, kā arī cilvēku ar invaliditāti mūžizglītībai.
2. decembris plkst. 12-14. Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes sēde Rīgas domē.
3. decembris pl. 10-16.10. Konference “ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām aspekti Latvijā”.
Kas seko maniem ierakstiem dienasgrāmatā un citur, noteikti saprot, ka mani interesē visi šie pasākumi. Labi, 3.decembrī tikai viens, bet ko darīt 2. decembrī???
Zinu kādu aktīvu mammu, kurai ļoti svarīgi ir iekļaujošās izglītības jautājumi, bet ar savas biedrības prezentāciju viņai jāuzstājas konsultatīvās padomes sēdē. Vai paspēs pārskriet no Jēkaba ielas uz Rātslaukumu? Varbūt. Bet uz Rīgas foruma darbnīcām tikt nevarēs, kaut pilsētas vides jautājumi viņai ne mazāk svarīgi.
Bez tam tas viss notiek darba laikā. Izglītības jautājumi svarīgi vecākiem, savukārt tie, kuri savulaik bez kaut kādas iekļaujošās izglītības skolas jau beiguši, var dalīties pieredzē un sniegt savus ieteikumus. Manā biedrībā ir sieviete, kura raksta lielisku blogu par savu pieredzi, kas 100% iederētos šajā Saeimas diskusijā – bet viņai jābūt darbā, jāstrādā! Vēl joprojām drusku ceru, ka Rūta tiks un runās, bet tieši trešdienas viņai ir visaizņemtākās. Bet citas tādas izdevības nebūs.
Kuru katru arī nevar uz pasākumiem sūtīt. Ja cilvēks tikai nosēž, vai vēl sliktāk, īsti nesaprot, ap ko lietas grozās, un ko viņš tur var ietekmēt, tad lielas jēgas no tā nav. Ir jāprot savu domu noformulēt, argumentēt un īstajā brīdī pateikt.
Uz kuru pasākumu iet, uz kuru neiet? Divi no tiem notiek tikai reizi gadā. Palaidīsi garām šogad, gaidīsi nākamo gadu? Un ja nu arī tad viss atkal sakritīs vienā dienā?
Uz visiem pasākumiem laikam spēj izskriet tikai Partybomzis, kuram ilgāk par pusdienām palikt nav nepieciešamības. Varu saderēt, ka vismaz Rīgas forumā viņš būs klāt. Tikai no viņa jēga maza.

2015-11-26 11:56:08

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa