Jau 11. oktobrī pirmās “Sajūtu vakariņas” darba devējiem!

4. oktobris. 2022

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” aicina darba devējus pieteikties dalībai “Sajūtu vakariņās”, lai neformālā gaisotnē iepazītos ar izaicinājumiem, ar kuriem sastopas cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Mērķis ir parādīt no cita skatupunkta iespējas personu ar invaliditāti nodarbināšanai un iedrošināt sniegt viņiem darba iespējas.

Pasākuma idejas pamatā izmantota pasaules praksē plaši atzītā World Cafe pieeja, kas paredz vispirms ļaut katram dalībniekiem sajust, kā jūtas cilvēks ar funkcionāliem traucējumiem un  pēc tam tematiskā domapmaiņā pārrunāt nozīmīgākos jautājumus un dalīties pieredzē, pārdomās sava galdiņa ietvaros. Maltītes laikā dalībnieki būs iespēja apgūt arī vairākas zīmju valodas zīmes, uzzināt vairāk par  Braila rakstu un vides pieejamību. 

Kopumā notiks trīs šādas neformālās diskusijas – pirmā no tām būs šā gada 11. oktobrī, savukārt nākamās norisināsies 8. un 22. novembrī no plkst.17.00 līdz 20.00. Lai pieteiktos, darba devējiem jāaizpilda pieteikuma anketa: https://ej.uz/sajūtuvakariņas.  

“Sajūtu vakariņas” ir bez maksas un vietu skaits ierobežots!

Par mielastu un restorāna līmeņa apkalpošanu gādās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma talantīgie audzēkņi, savukārt radošo gaisotni uzturēt palīdzēs Kozmens jeb Mārtiņš Kozlovskis.  

Pasākuma iecere balstās Izraēlas organizācijas NVO “Access Israel” īstenotā pasākuma “Feast of Senses” (Sajūtu dzīres) idejā, kuru 2018. gadā pirmo reizi Latvijā organizēja Izraēlas vēstniecība Latvijā. Vēstniecība aktīvi iestājas par cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanu, tostarp vides pieejamības jautājumiem, un izpratnes veicināšanu sabiedrībā par cilvēku ar invaliditāti izaicinājumiem un vajadzībām. 

Kampaņas “Sajūti. Sadzirdi. Saproti.” mērķis ir veicināt izpratni un palielināt sabiedrības informētību par personu ar invaliditāti ikdienu, lomu sabiedrībā, diskriminācijas pazīmēm, ar ko nākas saskartiem šai sabiedrības daļai.  

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa