Ja nevar sēdēt, bet var tikai stāvēt vai gulēt.

6. februāris. 2015

Pirms vairākiem gadiem interesējos, kur palicis kāds ļoti atraktīvs ekskursiju vadītājs, ar kuru vienmēr bija interesanti braukt ceļojumos. Man pateica, ka viņam esot problēmas ar mugurkaulu, un tagad viņš varot vai nu tikai stāvēt, vai tikai gulēt. Sēdēt ne.

Par cilvēkiem, kas var tikai stāvēt vai gulēt, biju dzirdējusi arī agrāk, bet nevienu tādu nepazinu. Bet tagad sociālajos tīklos saņēmu vēstuli ar vaicājumu, vai kaut kur ir krēsli, uz kuriem var atlaisties pusguļus stāvoklī. Sieviete ar savu māti apmeklējusi Nacionālo teātri, kur māte esot tupējusi uz celīšiem(!!!).

“Mammītei ļoti patika apmeklēt pasākumus, bet tagad jau kādus 5 gadus nevaram aiziet ne uz kino, ne teātri, jo visur ir krēsli uz kuriem nevar atrasties pusguļus stāvoklī, esam mēģinājušas aiziet uz Nacionālo teātri, mammīte stāvēja uz celīšiem, bet cik ilgi tā nostāvēsi. Iespējams kāds zina vietas un pasākumus, kur invalīdi ar šādām problēmām var justies ērti, lūdzu padalieties ar mani.” – šī sieviete rakstīja.

Diemžēl neko konkrētu atbildēt nevarēju – jo tiešām nezinu tādas vietas. Nevienu.

Šķiet, šis jautājums prasa īpašu izpēti un risinājumu meklēšanu, kas neliekas bezcerīgi. Ja nu zālē – gan Nacionālajā teātri, gan citur – būtu kaut daži izvelkamie krēsli?

Ja reiz zālē var iebraukt ratiņkrēslā, tad tur var atrasties vieta arī izvelkamajam krēslam uz riteņiem.

Rakstot šo rakstu, uzzināju, ka līdzīga problēma pēc mugurkaula operācijas uz sešiem mēnešiem ir arī Saeimas deputātam Hosamam Abu Meri. Liekas, būs jārisina šī lieta kopā ar viņu.

2015-09-16 12:14:41

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa