Izveidots ceļvedis pacientiem, kas slimo ar Covid-19 un ārstējas mājās

23. decembris. 2020

Veselības ministrijas speciālisti izveidojuši padomu ceļvedi cilvēkiem, kas slimo ar Covid-19 un ārstējas mājās. Viegli uztveramā veidā tajā izskaidrota slimības gaita un simptomi, kuriem rūpīgi jāseko līdzi - temperatūras paaugstināšanās, sāpes, elpas trūkums. Zināšanas par tiem ļaus labāk rūpēties par savu atveseļošanos un atpazīt, kuros brīžos papildus konsultēties ar ģimenes ārstu, bet kuros - saukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Veselības ministrijas padomi

Ceļvedī iekļauti arī praktiski padomi rūpēm par savu mentālo veselību, jo bieži pacienti izjūt pastiprinātas bailes un trauksmi par slimības norisi, kas var apgrūtināt veseļošanos.

Veselības ministrija ģimenes ārstiem rekomendējusi šo ceļvedi izplatīt saviem pacientiem, ja viņi tam piekrituši, kā arī tas publicēts Nacionālā veselības dienesta un Slimību kontroles un profilakses centra mājas lapā. Vienlaikus ministrija aicina ar to iepazīties katram Latvijas iedzīvotājam, lai sagatavotos situācijai, kad ar slimību jāsaskaras pašam vai līdzcilvēkiem.

Ik dienu Latvijā ar Covid-19 saslimst vidēji 752 cilvēku (pēdējo 7 dienu dati), lielākajai daļai ārstēšanās nozīmēta mājās karantīnā, taču vidēji katrs piektais līdz desmitais diemžēl nokļūst slimnīcā ar vidēju vai smagu slimības gaitu. Šobrīd ar Covid-19 pacientu skaits slimnīcās tuvojas tūkstotim un veselības nozarē izsludināt ārkārtas stāvoklis.

Ar izveidoto ceļvedi Covid-19 pacientiem vari iepazīties te: https://www.spkc.gov.lv/lv/covid-19-pacientiem

Plašāka informācija Covid-19 slimnieku kontaktpersonām pieejama šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/majas-karantina-kontaktpersonam

 

https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/izveidots-celvedis-pacientiem-kas-slimo-ar-covid-19-un-arstejas-majas

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa