Izveidotas vadlīnijas no Strazdumuižas neredzīgo ciemata līdz Juglas veselības centram

7. novembris. 2019

Viens no aktuāliem jautājumiem bija Strazdumuižas ciemata iedzīvotāju vēlme patstāvīgi nokļūt līdz AS Veselības centra apvienībai Brīvības ielas tuvumā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros 2018. gadā atbalstīja Latvijas Neredzīgo biedrības Strazdumuižas TO projektu „Būt Strazdumuižā!”

Projekta ietvaros tika noorganizēts sarunu forums par konkrētās apkaimes attīstības plāniem. Forumā tika izvirzīti un apskatīti Juglas iedzīvotājiem svarīgi jautājumi. Viens no aktuāliem jautājumiem bija Strazdumuižas ciemata iedzīvotāju (vājredzīgu, neredzīgu cilvēku) vēlme patstāvīgi nokļūt līdz AS Veselības centra apvienībai, jeb tā sauktajam Juglas medicīnas centram (Juglas ielā 2, Rīgā), lai varētu rūpēties par savu veselību.

Veiksmīgas sadarbības rezultātā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu tika izveidotas cilvēkiem ar redzes traucējumiem pārvietošanās vadlīnijas, lai nokļūtu patstāvīgi līdz Juglas medicīnas centram. Vadlīniju sākums atrodas Juglas ielas regulējamā krustojumā pie Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga”, filiāle “Jugla” (Neredzīgo pansionāts), tālāk vedot pa Ciemupes ielu, kas realizējot šo ieceri izrādījās drošākais ceļš, kā arī mazāk šķēršļu. Ejot pa Ciemupes ielu nonākam līdz auto mazgātavai „Car wash” un sekojot vadlīnijām nonākam līdz medicīnas centram!

Der zināt:

– Brīdinošā josla – brīdina un informē cilvēkus ar redzes traucējumiem par kāpnēm, citām līmeņu maiņām, gājēju pārejas sākumu un beigām, par sabiedrisko transportlīdzekļu apstāšanās vietām, iekāpšanai un izkāpšanai pieturvietās. Brīdinošā josla ir dzeltenā krāsā, kura kontrastē ar ietves segumu. Brīdinošā josla ir veidota ar reljefa (pumpiņas) izvirzījumiem uz augšu. Brīdinošā josla beidzas 0,35 m pirms kāpnēm, līmeņu maiņām, gājēju pārejām, sabiedrisko transportlīdzekļu pieturvietām u.c., tādējādi tiek izveidota drošības zona pirms šķēršļiem vai līmeņa maiņām.

– Vadlīniju krustpunkti brīdina un informē cilvēkus ar redzes traucējumiem par virziena maiņu. Vadlīnijas brīdinošā josla un krustpunkts ir izgatavoti no viena materiāla, ir vienā krāsā un ir viens tehniskais izpildījums.

Sakām paldies Rīgas domes Satiksmes departamentam un ceram uz turpmāku sadarbību, veicinot vides attīstību un uzlabojot vides pieejamību, tādējādi paplašinot iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem patstāvīgi pārvietoties un nokļūt vēlamajos punktos.

http://lnbiedriba.lv/lv/par-biedribu/to-un-juridiskie-biedri/strazdumuizas-to/vides-pieejamiba-lidz-veselibas-centra-apvienibai/

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa