Izstādē «Citāda Jūrmala» var apskatīt vājredzīgo un neredzīgo uzņemtos foto

17. decembris. 2019

Jūrmalas Neredzīgo biedrības biedri allaž ir azarta un apņēmības pilni izmēģināt ko jaunu un dažkārt pat šķietami neiespējamu. Tā tapusi fotogrāfiju izstāde "Citāda Jūrmala", kurā apkopoti vairāk nekā 30 vājredzīgo un neredzīgo fotografēti darbi un pašu spēkiem darinātas dāvanas bērniem ar īpašām vajadzībām.

Visu gadu Jūrmalas Neredzīgo biedrības biedri devās pārgājienos pa pilsētu, lai iemūžinātu fotogrāfijās, viņuprāt, interesantākās vietas. Pirmdien, 16. decembrī, pārgājienu dalībnieki pulcējās Intas Ozoliņas izstāžu zālē, kur izstādē “Citāda jūrmala” apkopoti 20 autoru labākie darbi. Tie, kuriem redze zudusi pilnībā, esot fotografējuši, balstoties uz skaņu, bet vājredzīgie mēģinājuši objektu saskatīt.

“Katrā ziņā izmēģināt vajag. Lai kā, bet izmēģināt jau gribas visiem. Kas tur sanāk, nu, jūs jau redziet. Kā es saku, arī aklai vistai kādreiz trāpās mieža grauds,” sacīja fotogrāfiju autors Boriss.

Lielākoties fotogrāfijās iemūžināta jūra, pludmale un ziedi. Fotogrāfiju autori atzina, ka tas bijis ļoti interesants, bet vienlaikus arī sarežģīts darbs.

 

Intas un Imanta Ozoliņu izstāžu zāle “IO”  darbojas vēsturiskā jūgendstila koka arhitektūras pieminekļa teritorijā, ēkā, kas celta 1898. gadā. Šeit aplūkojamas latviešu un ārvalstu mākslinieku gleznu, grafiku un tēlniecības darbu mainīgās ekspozīcijas. Vienlaikus apskatāmas grafiķa Imanta Ozoliņa un fotogrāfes Intas Liniņas-Ozoliņas darba telpas. Izstāžu zālē notiek monoizrādes, grāmatu atvēršanas pasākumi un tikšanās ar interesantiem cilvēkiem. Izstāžu zāli var apmeklēt ar bērniem, kurus gan vairāk interesēs divu runču un draudzīga suņa Dino klātbūtne visās aktivitātēs.

Adrese: Kāpu iela 143/3, Vaivari
Apmeklējums iepriekš  jāpiesaka pa tālruni +371 67766447

Par izstāžu zāles atklāšanu var noskatīties sižetu TV: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/izstade-citada-jurmala-apkopo-vajredzigo-un-neredzigo-uznemtos-foto.a341928/

Ekrānuzņēmums no TV

Izsstāde

 

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa