Interesanti raksti presē un portālos – 2

25. februāris. 2019

Te jūs varat uzzināt par interesantākajiem rakstiem, kuri pēdējā laikā publicēti dažādos preses izdevumos vai interneta portālos.

Neārstēt diagnozi, bet bērnu. Kā attīstās rehabilitācijas nozare Latvijā

Gan funkcionālā, gan psihosociālā rehabilitācija Latvijā pēdējos gados uzlabojas, bet vēl ir gana tālu no ideālā modeļa. Iespējami mājīgāku vidi, katram bērnam individuālu attieksmi un rehabilitācijas pasākumu kopumu no visas sirds cenšas piedāvāt labdarības organizācijas “Ziedot.lv” pirms trīs gadiem izveidotais rehabilitācijas centrs “Poga”.
Lai gan paveikts ir ļoti daudz, arī plāni nākotnei nav mazāk ambiciozi. Statistikas dati rāda – “Poga” ir vajadzīga. Gadā tajā dažādus pakalpojumus saņem ap 500 bērnu no visas Latvijas, un centrs jau šopavasar plāno izaugt. Par šodienu un rītdienu rehabilitācijas jomā sarunā ar portālu “Cālis” stāsta “Pogas” vadītāja Rūta Dimanta un neirologs Mikus Dīriks.

“Poga” savā sūtībā un skaitļos

Rehabilitācijas centrs “Poga” ir bezpeļņas fonds, kas dibināts ar “Ziedot.lv” atbalstu. Fonda mērķis ir radīt izcilu vidi rehabilitācijai un atvest uz Latviju jaunākās rehabilitācijas tehnoloģijas. Būt par atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, un palīdzēt valstij rehabilitācijas nozares attīstībā. Centrs darbojas, pateicoties ziedojumiem un cilvēku atsaucībai. Kad 2016. gada februārī “Poga” vēra savas durvis apmeklētājiem Indrānu ielā 13, Rīgā, tika piedāvāti astoņi pakalpojumi, šogad to skaits ir jau 14. Pagājušajā gadā centru apmeklējuši 523 unikālie apmeklētāji, kopumā piedaloties 8489 nodarbībās. Konsultāciju skaits 2018. gadā – 1847, kas ir par vairākiem simtiem vairāk nekā centra pirmajā darbības gadā. “Pogā” pagājušajā gadā strādāja 11 speciālisti – divi ārsti, bet pārējie – funkcionālie terapeiti. 79 procenti no centra finansējuma ir ziedojumi, bet pavisam neliels procents – vecāku līdzfinansējums, pašvaldības piešķirtie līdzekļi un labdarības fondu piešķirtā nauda.
Raksta turpinājumu lasiet šeit:
https://www.delfi.lv/calis/jaunumi/nearstet-diagnozi-bet-bernu-ka-attistas-rehabilitacijas-nozare-latvija.d?id=50851847&fbclid=IwAR1F5Cytsi8OevtlQhDSMobvee_Y4HgljlrLM2_6sXBpyLUz14l1unvtDsg

Cilvēku ar invaliditāti un pacientu ar hroniskām saslimšanām organizācijas cer uz labklājības ministres darbiem

Organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar invaliditāti un pacientus ar hroniskām saslimšanām, cer, ka jaunā labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) būs pozitīva ne tikai vārdos, bet arī darbos, ceturtdien pēc tikšanās pauda organizāciju pārstāvji.
Alūksnes Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” valdes loceklis Edvīns Svars ministri vērtēja optimistiski.
“Var redzēt, ka cilvēks, kā pati teica, nāk ar interesi, ar entuziasmu un ar enerģiju. Tas ir ļoti labi, un es ceru, ka šī enerģija neapsīks visā šo sarežģīto jautājumu klāstā, kas labklājības ministrei jārisina. Tāpēc es domāju, ka saukli, kas mums “Sustento” ir – “Neko par mums bez mums”, viņa ņems vērā. Vienu svarīgu problēmu mēs šodien jau aizskārām – asistenta problēmu. Viņu darba laika uzskaiti. Un tā, lai tas nepazemotu pašu invalīdu un asistentu,” pastāstīja Svars.
Savukārt Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas valdes priekšsēdētāja Ineta Osipoviča vērsa uzmanību uz to, ka ministre ir jauna, un Osipoviča domā – pašlaik Petravičai vēl nav pilnīgas izpratnes par visiem jautājumiem, kas skar cilvēkus ar invaliditāti un hronisko slimību pacientus.
Visu rakstu var izlasīt un raidījumu var noklausītie te:
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/cilveku-ar-invaliditati-un-pacientu-ar-hroniskam-saslimsanam-organizacijas-cer-uz-labklajibas-ministres-darbiem.a310404/?fbclid=IwAR13IY0_shNsY5GTmBoKFjtqo_nJbpVi6uoZBy-RR7upwGKaDo4JPXu-_1Q

 

Petraviča sola lielākas pensijas. Pensionāri gan uzskata, ka ministre ir tāda pati solītāja kā iepriekšējie

Šodien Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) domes pārstāvji tiekas ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV).
Petraviča pensionāriem akcentē, ka ārzemēs pensionāri “gaišās drēbēs” ceļojot pa pasauli, bet latvieši to nevarot atļauties. Ministre sola, ka būs lielākas pensijas tiem, kuri nostrādājuši vairāk par 40 gadiem.
Pensionāri Petravičai gan pārmet, ka viņa stāsta tieši tos pašus solījumus, ko iepriekšējie ministri, kā arī aicināja nolikt deputāta mandātu un pildīt tikai ministra darbu. Ministre norādīja, ka viņai darba diena ilgst līdz divpadsmitiem naktī, bet deputāta mandātu nolikšot pēc pāris mēnešiem.
Turpinājumu lasiet šeit:
https://skaties.lv/zinas/latvija/petravica-sola-lielakas-pensijas-pensionari-gan-uzskata-ka-ministre-ir-tada-pati-solitaja-ka-ieprieksejie/

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa