Grīziņkalnā 8.septembrī atzīmēs Bērnu rehabilitācijas dienu

3. septembris. 2018

Sestdien, 8.septembrī, Vispasaules Fizioterapijas dienā "Ghetto Games" sporta bāzē Grīziņkalnā jau otro gadu pēc kārtas atzīmēs Bērnu rehabilitācijas dienu, informē pasākuma rīkotāju rehabilitācijas centra "Poga" un SIA "Maxima Latvija" pārstāvji.

“Bērnu rehabilitācijas dienas mērķis ir veicināt bērnu ar kustību traucējumiem integrāciju sabiedrībā, kā arī atbalstīt un iedrošināt bērnus nepadoties grūtībām un piepildīt savus sapņus,” teica “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Viņa atgādināja, ka 2017. gadā rehabilitācijas centrā “Poga” palīdzību saņēmuši 672 pacienti, apmeklējot 7419 nodarbības un saņemot 1649 konsultācijas. Turklāt iegādāti seši jauni rehabilitācijas aprīkojumi, tādā veidā veicinot jaunas rehabilitācijas iespējas un atbildot uz nepieciešamību stimulēt bērnu un jauniešu attīstību ar jaunām un inovatīvām tehnoloģijām.

Pasākuma rīkotāju pārstāvji informēja, ka bērnu rehabilitācijas dienas ietvaros bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem būs iespēja tikties ne tikai ar vienaudžiem, bet arī ar Aigaru Apini un citiem Latvijas Paraolimpiskajiem sportistiem, piedalīties dažādās sportiskās, izklaidējošās un radošās aktivitātēs, kā arī iesaistītes kanisterapijas nodarbībā, ko vadīs terapijas suņu biedrība “Maigais suns”. Tāpat pasākuma dalībniekus priecēs bērnu vokālās studija “Knīpas un knauķi” un dziedātājas Aminata un Sabīne Berezina.

Pasākuma rīkotāju pārstāvji arī informēja, ka bērnu rehabilitācijas dienā ir sarūpētas arī vecākiem – ar lekcijām pasākuma laikā uzstāsies psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande, kuras lekciju temati būs “Kā tikt galā ar vainas sajūtu ģimenēs, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem?” un “Veselo bērnu izjūtas ģimenē, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem”.

Rehabilitācijas centra “Poga” neirologs Mikus Dīriks stāstīs par rehabilitācijas nozares izaicinājumiem. Tāpat Klīniskā psiholoģe Zane Kronberga un Latvijas Autisma biedrības vadītāja Līga Bērziņa dalīsies padomos par bērnu ar kustību traucējumiem audzināšanu. Interesenti dzirdēs arī stāstu par kafijas namiņa “Kurts Coffee” izveidi.

Lietus gadījumā pasākuma aktivitātes notiks teltīs.

Bērnu rehabilitācijas diena Latvijā tiek rīkota jau otro gadu pēc kārtas rehabilitācijas centra “Poga” un veikalu tīkla “Maxima Latvija” kopīgi organizētās labdarības akcijas ietvaros.

Režīmi ar pastiprinātu kontrastu

Aa
Aa
Aa